תמלול הכתבה: Extinction Rebellion מול מפעלי בז"ן

מפגין: מפרץ חיפה זה אזור מוכה זיהום. היום דו"ח מבקר המדינה מצביע על 49 חריגות של זיהום אוויר בשנה!
מייקל רפאל: כיום אנחנו פה מפגינים בגלל שיש כאן את בזן, שהם אחד מהחברות שבאמת מזהמים את ישראל. אבל חוץ מזה, הם גם מעודדים ומנסים לעודד תעשייה שמבוססת על דלקים פוליסים, ודלקים פוסילים זה הדרך להכחדה. אנחנו אומרים די, אי אפשר לתת לאנשים, להון שלטון, לקחת לנו את הקיום, כי זה הדבר היחיד שיש לנו.
מיטל לוקוף: אני הגעתי בשביל העתיד של הבן שלי. בשביל העתיד של הבן שלי, בשביל העתיד של הילדים שנמצאים פה בהפגנה. אין לנו הרבה מים, אין לנו הרבה מקום. לא ברור לי מה המנהיגים חושבים שיקרה פה עוד 10 שנים, 20 שנה. אוכלוסיית ישראל הולכת להכפיל את עצמה, מאיפה נביא אוכל ושתייה לכל האנשים האלה?
מפגינה: אף ערוץ פעולה אחר שניסינו לאורך העשורים האחרונים לא הביא לשינוי משמעותי מספיק, וההתעלמות של מדינת ישראל מהצורך בפעולה נחרצת מציבה את כל מי שיקר לנו בסכנה ממשית ומידית!
יערה פרץ: בגיל 14 ראיתי את הסרט "אמת מטרידה" של אל גור, והדבר הראשון שהרגשתי זה פחד מאוד גדול וחרדה וחוסר אונים. בהתחלה התחלתי לעשות דברים מאוד מאוד פשוטים כמו למחזר, ולסגור את האור, ולחסוך בחשמל, אבל מהר מאוד הבנתי שזה ממש לא מספיק, והיום אני מבינה שאנחנו לא יכולים להמשיך בקמפיינים רגילים, אנחנו לא יכולים להמשיך בדרכים הרגילות שהיינו רגילים לפעול בהם מול פוליטיקאים, מול התקשורת או מול הציבור, אנחנו צריכים לעשות דברים הרבה יותר מושכים תשומת לב.
מפגינים: בחיפה ובקריות ילדים רוצים לחיות!
מייקל רפאל: אם עד עכשיו דיברנו 80% ועשינו 20%, עכשיו אנחנו מדברים 20% ועושים 80%. אנחנו קוראים לכולם להבין, אם לא נילחם היום, כבר לא יהיה על מה להילחם.
יערה פרץ: חשוב להגיד שזאת ההזהרה שלנו. זה הדבר הראשון שעשינו. הגענו, העברנו את המסר שלנו, אבל זאת רק ההתחלה. ואם הפוליטיקאים, ואם התקשורת, ואם כל רשויות החוק ימשיכו להוביל אותנו ביודעין להכחדה, וימשיכו לזהם פה את תושבי מפרץ חיפה יום אחרי יום, ולא יעשו שום דבר, אנחנו נמשיך במרד האזרחי הזה, ואנחנו לא נפסיק עד שהם יתחילו לפעול, והזמן לפעול הוא עכשיו.

סוף תמלול הכתבה: Extinction Rebellion מול מפעלי בז"ן
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס