תמלול הכתבה: משלוחים חיים – משלוחי מוות

קריאות: "משלוחים חיים- הם משלוחי מוות! משלוחים חיים- הם משלוחי מוות!". "הציבור אומר ברור- משלוחים חיים אסור! הציבור אומר ברור- משלוחים חיים אסור!"
ירון לפידות: מדי שנה מגיעים לישראל כ-240 אלף בעלי חיים עגלים וטלאים, בים ובאוויר. לאורך כל המסע, הם חשופים לאלימות לבעיטות, לאגרופים לחשמולים. המסעות שמגיעים מאוסטרליה עלולים לארוך שלושה שבועות, שבמהלכם העגלים והטלאים חיים בצפיפות קשה ומתבוססים בצרכיהם.
קריאות: "מתעללים בעגלים בעבור כמה שקלים!" "מתעללים בעגלים בעבור כמה שקלים!"
ירון לפידות: לפני מספר שבועות, הורה שר החקלאות אורי אריאל להגביר את המשלוחים החיים, בשל שביתת שוחטים, או איזו שטות אחרת. לדאבוננו היבואנים, אם אפשר לקרוא למי שסוחר בבעלי חיים- "יבואן", קיבלו את הבקשה שלו הרבה מעבר למה שנדרש. קצב המשלוחים החיים עלה פלאים בשבועות האחרונים.
קריאות: "כל הים כבר מדמם משרד החקלאות אשם!" "כל הים כבר מדמם משרד החקלאות אשם! "
ירון לפידות: את המיצג שתוכלו לראות מעבר לכביש, התחלנו לפני 24 וחצי שעות. במשך 24 וחצי שעות עומדים פעילים ומחליפים מספרים. המספרים מציינים את מספר בעלי החיים שנשחטים מדי שנה מעבר לים.
קריאות: "מאוסטרליה בספינה אכזריות ללא סיבה!" "מאוסטרליה בספינה אכזריות ללא סיבה!"
ירון לפידות: אנחנו עוד מספר שניות נחליף את המספר בצד השני ב-240 אלף - המספר השנתי של בעלי החיים שנשלחים בשנה לישראל. אנחנו מבקשים שתקבלו את ההחלפה בצעקות בוז הכי רועמות, שיגיעו מכאן לכפר אדומים, איפה שאורי אריאל נח לו עכשיו בשקט.
קריאות: "בוז! בוז! בוז!"
ירון לפידות: המשלוחים החיים הם כתם, הם ביזיון. בשנת 2013 ישראל הייתה היבואנית, אם אפשר לקרוא לזה, השנייה בגודלה של משלוחים חיים. אנחנו חייבים להפסיק את זה, זה לא בעיה. לשר החקלאות אורי אריאל יש את הכח, הוא רק צריך לחתום והשטות המטופשת הזאת תיגמר.

סוף תמלול הכתבה: משלוחים חיים – משלוחי מוות
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס