תמלול הכתבה: הירוקים החוצה

הירוקים החוצה
מגישה: פרשת הולילנד חשפה לאור היום את אחורי הקלעים של וועדות התכנון והבניה בישראל, ואת תופעת ה"מאכרים". דווקא עכשיו, הורה שר הפנים להוציא את נציגי ארגוני הסביבה והחברה האזרחית מועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים. בדרך זו, שוב יורד מסך כבד על הליכי התכנון. השבוע התכנסו הארגונים, כדי לדון יחד בדרכי המאבק בהחלטה.

עו"ד דבי גילד חיו: ועדות התכנון בעצם, הן אחראיות לתכנן דברים שקשורים לכל היבטי החיים שלנו. איפה יעברו כבישים, איפה יהיו מוסדות חינוך, איפה יהיו אזורי תעשייה, איזה סוג בנייה תהיה. איפה יישאר שטח ציבורי פתוח וכו' וכו'. כל ההיבטים האלה שמשפיעים על החיים שלנו, אם אין מגוון גופים שבעצם מביאים את מגוון האינטרסים האלה לשולחן... שומרי הסף האלה, בעצם זה לא יבוא לידי ביטוי ואז רק אינטרסים מאוד צרים ינצחו.

עומר כהן: נציגי הממשלה בדרך כלל מיישרים קו עם השלטון, הם לא שואלים שאלות קשות לא מאתגרים את המערכת ובגלל זה אנחנו צריכים להיות שם, כדי לשאול את השאלות, ויש הרבה תכניות שהשתפרו כתוצאה מזה.

ניר פפאי: לחברה האזרחית יש סדר גודל של 25% נציגים מתוך הרכב המועצה הארצית.

מגישה: אז במה הפריעו כל כך הירוקים וארגוני החברה האזרחית לשר הפנים?

עומר כהן: רוב הדור הצעיר היום רוצה דווקא לגור במרכזים עירוניים, שיש לו שרותי ציבור, שיש לו תחבורה ציבורית.
אני חושב שלא סתם מנסים להדיר אותנו מהוועדות האלה כי זה הכיוון שהמוסדות התכנון היום לא לוקחים אליו, מוסדות התכנון, היום לוקחים לכיוון של פרבור, של הקמת עוד ועוד יישובים.

מגישה: כנס החירום הבוקר הוא יריית הפתיחה של קמפיין הירוקים וארגוני החברה האזרחית נגד ההחלטה להדירם מהליכי התכנון. ממשרד הפנים נמסר לנו, כי השר יבחן מחדש את ההחלטה. הארגונים מצידם, נערכים להגיש עתירה לבג"צ.

סוף תמלול הכתבה: הירוקים החוצה
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס