חינוך – זהות פלסטינית בישראלית

כתבות העוסקות בזהות הפלסטינית של אזרחי ישראל הערבים. העשרה לשיעורי אזרחות בבתי הספר.

ערבית? לא בבית ספרנו– אירוע המחאה נגד חוק הלאום, "שיעור הערבית הכי גדול בעולם", נערך בכיכר הבימה בת"א. האירוע כלל נאומים, שירה ומוסיקה בערבית ובעברית, ושיעור בערבית מדוברת לקהל הרחב.

דור ה-Y העזתי – בין המלחמות ותחת הסגר הישראלי קם בעזה דור חדש, שבמידה רבה מוביל את תהלוכות השיבה שאנו עדים להן בימים אלו. הנה צוהר קטן אל החיים שמעבר לחומה.

מהנוער תחל השיבה – קבוצת צעירים מאום אל פחם, צאצאי עקורים מ-48, נפגשת בכל שבוע לשיחה בנושא זהות, דיכוי לאומי ונכבה. הם חלק מפרויקט- "עודנא", לקידום ותכנון שיבת הפליטים הפלסטינים

האלימות אינה שפתנו – ראיון עם ראזי טאטור, נער פלסטיני ישראלי בן 16 מהצפון, אשר מנהל קמפיין נגד אלימות בחברה הערבית בישראל.

חלא טאהא מג'לג'וליה – הכירו את חלא טאהא, תלמידת תיכון מג'לג'וליה. חלא משתתפת בפעילויות משותפות עם נוער יהודי, כי היא רוצה שחייה כאן יהיו בשיתוף, שוויון ושלום.

רים פיומי מג'לג'וליה – הכירו את רים פיומי, בת 17 וחצי מג'לג'וליה. רים מקווה שיפסיקו להתייחס באופן שונה לנשים הלובשות חיג'אב וחולמת בעתיד להיות רופאת נשים.

זיזו אבו אל הווא מתל אביב – הכירו את זיזו אבו אל הווא. זיזו מספר ש"הוכנס" למשבצת של ההומו הערבי, אבל אימץ אותה ממקום של כוח ומנתב את מרצו להדרכה בקבוצת נוער להט"בי ערבי באיגי.

אסיל ג'ורן מג'לג'וליה – הכירו את אסיל. היא למדה בתיכון יהודי אך לא שומרת על קשר עם חבריה לתיכון, בגלל המצב הפוליטי בארץ וכיוון שהצבא שינה את עמדותיהם.

מוחמד וערי מתל אביב – הכירו את מוחמד וערי, מנהל מוצר בחברת הייטק ומתנדב באיגי. מוחמד עבר מבית חנינא בירושלים לתל אביב, כי רצה לחיות במקום יותר חילוני בו יהיו לו יותר הזדמנויות.

רוזאן גבן מבאר שבע – הכירו את רוזאן, אחות מוסמכת במיון סורוקה. היא אוהבת את העבודה הדינמית, ולמרות שזה מקום שיש בו לפעמים גזענות, היא עסוקה בטיפול באנשים ולא שמה אליה לב.

וופאא אבן ברי מתל שבע – הכירו את וופאא אבן ברי, מנהלת אוהל המתנדבים "אג'יק", שלא הקשיבה לקולות שאמרו לה שלא תמצא עבודה או שכאישה יהיה לה קשה לנהל.

לוריה דלה מכפר יאסיף – לוריה דלה התרגלה להיות הערבייה היחידה בפקולטה. זה משקף לדבריה את היחס להיותה מיעוט במדינה יהודית. היא משתתפת בפרויקט "אחד על אחד" ומקווה שנלמד לקבל אחד את השני

סנא אבן ברי מחיפה – הכירו את סנא אבן ברי, עו"ד באגודה לזכויות האזרח. סנא החלה להתמודד עם שאלות זהות כבר כתלמידה בתיכון יהודי ומאמינה שהצעד הראשון לשיח משותף הוא הכרה בנרטיב של האחר