תמלול הכתבה: שביל האופניים העצמאי

מיטל להבי: כמובן שההגיון אומר שחייבים לעשות שביל אופניים בהבימה וזה תוכנן להתבצע במיוחד לאור כל האירועים שקרו שם, עם האכיפה של המשטרה ושל פיקוח, עם התאונות דרכים שהיו שם במקום, עם הדרישה הציבורית לאפשר רכיבה רציפה.

כתב: אז אם ככה המצב, מה צריך לעשות בשביל שיבנו שביל אופניים בהבימה?

טניה דדון-צור: במשך יותר משנתיים פנינו, בסוף באמת טיפלו בזה, הסירו את אתר הבניה ברחוב הוברמן, כבר אין אותו שם, אבל לא המשיכו את השביל. זאת נקודה מאוד, מאוד מרכזית שמחברת בין השביל בשדרות רוטשילד, ובין השביל בשדרות חן, רחוב בן ציון שיש בו שביל אופניים, ויש גם את מרמורק שיש בו שביל אופניים, אז בעצם יש ארבעה כיוונים של שבילי אופניים, נקודת מרכז אחת ואין חיבור. עכשיו גם תוסיף לזה, שנותנים שם דוחות לרוכבי אופניים, ממש בנקודת החיבור הזו, אז... למה לא פשוט לתת פתרון לרוכבים, לעשות שם שביל, להמשיך אותו, הוא כבר הותחל, להמשיך אותו, לסיים אותו, וככה פותרים את כל הבעיות. אז מה שעשו פעילי אופניים ברחוב הוברמן, זה בעצם הקימו שביל אופניים חדש, שהוא בעצם ההמשך של השביל החדש שנקטע.

מיטל להבי: הרבה פעמים אנחנו פועלים מבפנים והרבה פעמים פועלים גם מתוקף זה שדוחפים אותנו.

כתב: אז אולי בכל זאת יש תקווה.

מיטל להבי: בסוף התברר שזה פרויקט מיוחד שהוא נגזרת של כיכר הבימה, וסוף סוף בימים האלה ממש, הגענו לזה שדני קראוון, שהוא האומן שיצר את כיכר הבימה הכל כך מוצלחת הזאת והכל כך פעילה ושוקקת חיים, אישר תכנית להעברת שביל בתוך כיכר הבימה, כמובן לא בתוך הכיכר אלא בדופן של הוברמן, איפה שמלכתחילה היה אמור להיות השביל. אני רק יכולה להגיד לך שאני, ליבי עם הציבור, בכל עניין השיהוי והזמן שלוקח לדבר הזה לקרות, אני לפעמים, כל פעם, לא צריכה להיות מופתעת מחדש, אבל מופתעת מחדש מהמכשולים בדרך לרציפות שבילים, בדרך ליצירת עוד שביל, הוברמן הוא מקרה קלאסי של דבר שהיה צריך לקרות, ולוקח לו יותר זמן מכפי הצפוי, אבל אני מקווה שבסוף, דווקא השביל הזה שהוא מאוד חשוב ומאוד מהותי, גם יקרה וגם יקרה הכי טוב שאפשר.

סוף תמלול הכתבה: שביל האופניים העצמאי

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס