תמלול הכתבה: בין הפטיש לסדן

כתבת: סוגיית ההצבעה לכנסת של הפלסטינים אזרחי המדינה מעוררת בקרבם מלא מתחים, קונפליקטים ואף אמביוולנטיות. יצאתי לרחוב על מנת לפגוש ולשוחח עם בני עמי לאור האיחוד ואולי הפילוג של המפלגות הערביות.
עזמי ג'ראדת: אני מצביע לליכוד עם נתניהו. כן.
כתבת: למה אתה מצביע לליכוד?
עזמי ג'ראדת: אני חושב שהליכוד יותר טוב. לא מהיום, ממזמן. כן, כן.
כתבת: מה הסיבה לכך?
עזמי ג'ראדת: הסיבה שהליכוד מדבר דוגרי.
תושב נצרת: אני יוצא להצביע כי המדינה הזו מייצגת אותי.
אבו איבראהים אבו ג'אבר: אני מתכוון להצביע בתנאי שכל המפלגות הערביות יתאחדו. אז אני מצביע להן, אם לא יהיה איחוד, אני לא אצביע כלל.
נאג'י עבאס: אני לא הולך להצביע כי חברי הכנסת הערבים לא הועילו לי.
עדנאן רסמי בזרה: למה הבחירות חשובות? הן לא חשובות לי. הבחירות לא חשובות בגלל שהח"כים הערבים לא עשו שום דבר. אני מצביע כי אלה הנציגים שלי, הנציגים הערבים. הם אמורים להשמיע את קולותינו, והם אמורים להגן על הציבור הערבי בכנסת. זה לא מה שקורה לצערי. זו העמדת פנים.
נאהד סקיס: ההתלבטויות שלי כשאני הולכת לבחירות לכנסת, היא האכזבה מהדבר שלא ברור, היא אכזבה מהבטחות שלא קוימו.
שהירה פאכר אבו סעוד: יש לי אכזבה מחברי הכנסת הערבים בכל מה שקשור לרצח באופן כללי, ובמה שקשור לרצח נשים באופן ספציפי. הייתי מצפה מחברי הכנסת שימצאו פתרונות יסודיים לסוגיה. כבר שנים רבות שיש תיקי רצח לא פתורים, ואף אחד לא יודע עליהם שום דבר, והמצב הולך ומדרדר. כל יום אנחנו שומעים על אישה שנרצחה, צעיר שנרצח, ואין פתרון באופק.
בילאל לאשין: בעיניי אין שום תועלת במאבק הפלסטיני אותו מקיימים החכ"ים הערבים בכנסת
וואליד חייק: הייצוג הערבי בכנסת נמוך והשפעתו שטחית ולא חשובה.
בילאל לאשין: הריסת הבתים נמשכת ונדמה שלאף אחד לא אכפת מכך. אחרי ההרס מגיעים החכ"ים הערבים, צועקים ומדברים. הם יוצאים נגד החלטות גזעניות אבל איפה הייתם מלכתחילה? למה לא טיפלתם בסוגיות לפני שהן קורות?
נאג'י עבאס: פקקים והתחבורה הציבורית. עיר ערבית מרכזית כמו נצרת שאין לה אפילו תחנת אוטובוסים מרכזית. 
שהירה פאכר אבו סעוד: יש חשיבות לייצוג הציבור הערבי בכנסת, הם היחידים שיכולים להשמיע את קולו של הציבור הפלסטיני בתוך ישראל, ומצד שני זה לא מספיק, אנחנו מצפים מחברי הכנסת הערבים שיפתרו את הסוגיות המדאיגות את הציבור בתוך ישראל.
עדנאן קאבוב: אנחנו רוצים שידאגו לחינוך שלנו, שידאגו לתרבות, אצלנו יש כל כך הרבה, כל כך הרבה רציחות וכל כך הרבה דברים שהם פוגעים בנו פשוט מאוד. ואנחנו מקווים שהם יתעוררו קצת ויסתו קצת מהמסלול שלהם הלא מועיל לנו. 
בילאל לאשין: אם נבחרתם להנהיג ולקחתם אחריות להנהיג, אתם חייבים להחזיר במעשים, לתת משהו. 
כתבת: לציבור הפלסטיני היום בתוך ישראל יש דרישה מאוד ברורה שהייצוג הערבי בכנסת, יצליח להגיע להישגים חברתיים-פוליטיים משמעותיים שקשורים לחייו. השאלה שנשאלת, האם נציגיו יצליחו להקשיב לקול המאוכזב הזה, ויוכלו להציע תכנית פעולה פוליטית העונה על צרכיו?

סוף תמלול הכתבה: בין הפטיש לסדן

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס