תמלול הכתבה: מנצור נסאסרה מרהט

אני מנצור נסאסרה. אני נולדתי בכפר שנקרא תל אל-מלאח ואני היום מתגורר ברהט. אני למדתי תואר שלישי באנגליה, באקסטר, וגם פוסט דוקטורט ואני לימדתי כמה שנים בלונדון.
מיעוטים בכלל בעולם, אז חינוך הוא האתגר ובסוף למרות שלא הייתה מערכת חינוך מפותחת בעצם ברהט יש הרבה סטודנטים שלמדו בחו"ל והצליחו. הרצון שלי והתמיכה של ההורים שלי בעצם הביאה לזה שהתחלתי ללמוד כאן באוניברסיטה בבאר שבע באוניברסיטה ב-98 ומשם רק התחלתי את הדרך בעצם. כמובן כולם שואלים אותי את השאלה איך אפשר לעשות את המהלך הזה בעצם. אתה מגיע מהאוכלוסייה הכי מוחלשת בכלל בארץ ואתה מגיע ללונדון. אני חושב שהתהליך שאני עברתי אישית הוא תהליך ארוך. אני עבדתי קשה בשנים האחרונות וקיבלתי תמיכה של ההורים.
סיפור ההצלחה של ללמוד באחת האוניברסיטאות הכי טובות בכלל באנגליה, אני חושב שפתחתי את הדלת היום להרבה צעירים להגיע ללונדון, לצעירים בכלל, אפילו חלקם מכפרים לא מוכרים. אני חושב שהרגעים הכי מעניינים היו ברגע שאני קיבלתי זימון לדבר בפרלמנט הבריטי על המחקר וגם על המיעוט הערבי הפלסטיני בישראל. הצעדים האלה נתנו לי הרבה הרבה כוח, שבאמת אפשר להגיע מאחד הכפרים הכי עניים בכלל בישראל ואני חושב שמהסיפור הזה אפשר בעצם לתת הרבה מוטיבציה לצעירים שאם יש לך את האומץ ויש לך את הכוח, אפשר גם להגיע למקומות הכי טובים בעולם.

סוף תמלול הכתבה: מנצור נסאסרה מרהט

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס