תמלול הכתבה: הלוביסטית של הציבור

מגישה: על חברות וחברי הכנסת מופעלים לחצים אדירים מכיוונם של בעלי הון ותאגידים, המיוצגים על ידי מאה ושבעה לוביסטים. באוקטובר 2015, לאחר קמפיין גיוס המונים מוצלח, הוקם משרד לובי חדש שמקדם את האינטרסים של הציבור - "לובי 99". את לינור דויטש - הלוביסטית הראשונה שפועלת למען האינטרס הציבורי, פגשנו בחוג בית ברעננה.
לינור דויטש: "לובי 99" זה בעצם הלובי ל-99 אחוזים הלא מיוצגים לעומת האחוז הקטן שכן יש לו את הכסף להיות מיוצגים על ידי לוביסטים וללחוש על אוזנם של מקבלי ההחלטות. ו-99 האחוזים, שזה רוב האוכלוסייה, אני ואתם וכולנו, אין את הממון הזה. ולכן השם בא לייצג את המטרה שאותה אנחנו מייצגים שזה לחבר בין ההמון לשלטון. לובי 99 קיים מזה חמישה חודשים. התחלנו לפעול רשמית בראשון לאוקטובר. למעשה, בחמישה חודשים האלה הצלחנו להשיג רשימת הישגים מאוד מאוד מרשימה. אם את שואלת אותי מה האחד שאני אומרת בוודאות שהוא ההישג הכי גדול אז זה כן "חוק הלוביסטים" שלנו שבעצם מחייב את הלוביסטים להירשם לפרוטוקול ועדות הכנסת ולרשום מיהו הלקוח אותו מייצגים. אם את שואלת אותי למה דווקא זה, כי יש לנו חוקים יותר חשובים, פשוט זה בגלל שזה עבר קריאה שנייה ושלישית, ונכנס לתוקף וכבר מיושם החל מהראשון לפברואר.
מגישה: כל אחד ואחת יכולות להצטרף ולהשפיע בבחירת הנושאים שיקודמו על ידי "לובי 99" באמצעות דמי השתתפות חודשיים, בכל סכום שתבחרו, אפילו שקל.
לינור דויטש: העובדה שאנחנו הארגון החברתית הראשון שמבוסס אך ורק על מימון המונים ולכן כדי לייצר ודאות תקציבית לאורך זמן אנחנו חייבים שבעצם ההשתתפות תהיה קבועה כדי שנוכל לדעת מה התקציב שלנו קדימה.
מגישה: אז הנה - משתמשות בכלים של בעלי ההון, הפעם לטובת הציבור, מוזמנות להצטרף.

סוף תמלול הכתבה: הלוביסטית של הציבור

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס