תמלול הכתבה: טקס הדלקת המשואות האלטרנטיבי 2015

ישי מנוחין: אנחנו מדליקים כבר 18 שנים משואות. משואות של מחאה, משואות של תקווה, משואות לגבי הדברים הרעים שאנחנו רואים בחברה הישראלית ולגבי התקוות שלנו בעתיד בחברה הישראלית.
דני אמיר: "למלכה אין בית, למלך אין כתר..."
ישי מנוחין: וזה האירוע בו אנחנו אומרים לכל אותם אנשי שטח, בואו, מגיע לכם, אנחנו רוצים להגיד עד כמה הדברים שאתם עושים חשובים.
מנל אטרש: היום, אני מאוד מאוד אשמח להדליק את המשואה, בשם כל המלאכים של העמותה. המטרה של העמותה, לסייע למשפחות פלסטיניות, שיש להן ילדים חולים וחיים תחת כיבוש ועוני מאוד חונק.
איתן עמיר: החיוך של הילד הוא מבט התודה של ההורים. נותנים לנו את הכוח להמשיך ולאחוז בתקווה של הכל אבוד והשלום בהישג יד.
לילי טראובמן: אני מדליקה את המשואה הזאת לכבוד כל הפעילות והפעילים הפוליטיים שיום יום ממשיכים בהתנגדותם והתמודדותם עם המצב, ושיש בהם את האומץ לחצות את הקווים של הבדלנות, הלאומנות והייאוש, יוצרים מחשבות ובונים מציאות משותפת אחרת.
יפעת הלל: ההכרה והאמפתיה שלנו מבטאת דבר אחד, את הרצון והבחירה שלנו ליצור קהילת חיים, החולקת כנות, כאב, יצירה ומאבק משותף לחברה צודקת ושיוויונית בישראל.
עאטף חטיב: אני מדליק משואה זו מול משרדי הממשלה, ולהגיד שאני כאן כבן-אדם פלסטיני, רוצה לחיות, רוצה להשפיע, רוצה להיות שותף, רוצה לגדל את ילדיי ולהעניק להם ולשאר הילדים הזדמנות לחיים צודקים, שוויוניים ובטוחים יותר.
גדעון ספירו: אני מדליק משואה לכבודם של הגמלאיות והגמלאים, שלא נותנים למכאובים לשתקם וממשיכים להשתתף כל אחד לפי יכולתו במאבק למען ישראל של כל אזרחיה.
דני אמיר: "ובנייך בנותייך, חתן, כלה, וכל קפצנייך, אחים."
גבריהווט טקלה: יש עשרות אלפי מבקשי מקלט מאריתראה וסודן שחיים בישראל. יש הפרות חמורות של זכויות אדם מדי יום באריתריאה וסודן מה שגורם לבריחה של אלפי אנשים המחפשים ביטחון בישראל ובמקומות נוספים.
אלן קוחלי: אנו מדליקים משואה זו, על מנת לחדש את המדיניות המוסרית של מדינת ישראל, כפי שהיא באה לידי ביטוי במגילת העצמאות, ולפיה מדינת ישראל תהה מושתתת על יסודות החירות, הצדק והשלום.
נעמה מישר: אני מדליקה משואה זו לכבודכם, תושבי דרום תל אביב ותושבי בנייני השיכונים בכל רחבי הארץ שהוזנחתם והופקרתם על ידי ממשלות ורשויות מקומיות, לשירותים בלתי הולמים ולחיים בסביבות לא נאותות למגורים.
איתי מק: אני משיא משואה זו לכבוד לוחמות ולוחמי החופש ברחבי העולם, שנאבקו לסילוק רודנים וחונטות צבאיות, אשר משטריהן תוחזקו באמצעות נשק וסיוע צבאי ישראלי.
אוריאל פררה: אני מדליק משואה זו לזכר אותן משפחות פלסטיניות ומקווה לחברה מאוחדת שתוביל לסיום הכיבוש ולשלום. עבר הרבה זמן ואלי אנחנו לא יכולים לשנות את שנת 48', אבל אנחנו כן יכולים לשנות כחברה, ללמוד מטעויות העבר ולהפוך לחברה מאוחדת, שוויונית וצודקת, שזה יותר חשוב מ67 שנים של הישגים טכנולוגיים ומדעיים.
דני אמיר: "..., הזוהרת, הזוהרת..."
ישי מנוחין: מה שיביא שינוי, זו העבודה של אותם אנשים שאנחנו מציינים, שי להם חזון לגבי שלום. כל אותם האנשים שבדרך כלל נמצאים בעבודת שטח ולא במרכז תשומת הלב, וזה המקום שלי.

סוף תמלול הכתבה: טקס הדלקת המשואות האלטרנטיבי 2015

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס