תמלול הכתבה: האם זכיית קונצ'יטה מקדמת להט"בופוביה?

עדי שריקי: עצם הנראות של קונצ'יטה מעורר מועדות לעניין והרבה אנשים שואלים את עצמם מה זה הדבר הזה, מה המשמעות של זה וזה חשוב. זה חשוב להראות דברים כאלה בסדר יום.

אורן טיר: גם אם רוב ההומואים לא נראים בדיוק כמו שהיא נראית, עצם הנראות זה משהו שתורם לקהילה כי ההקשר הוא חיובי והמנחים של האירוויזיון התייחסו אליה בצורה חיובית ובגלל שכל ההקשר הוא חיובי זה דבר שתורם לקהילה.

צוף יצחקי: כל תהליך של נורמליזציה של הקהילה בעיני הציבור, כל תהליך של חשיפה, וודאי שהוא מעורר שיח חדש, הוא חושף אותה לאוכלוסיות חדשות ואני חושב שזה שירות מאוד מאוד גדול לקהילה.

שרון הורנשטיין: הזכייה של קונצ'יטה ובעיקר הבאז התקשורתי מולה תרם הרבה ולו בעצם יצירת השיח אודות החלוקה הדיכוטומית בין זכר ונקבה, הומואים ולסביות, אוריינטציה מינית, נטייה מינית, ודווקא העובדה שהוא לא בחר או היא לא בחרה בסימן מגדרי אחד כמו גבר סטריאוטיפי מושלם או אישה סטריאוטיפית מושלמת, תרם לשיחה בעצם זה שאנשים בכלל שאלו מה היא בעצם, היא טרנסג'נדרית, היא דארג קווין, היא גבר, היא אישה, ועצם העבודה שברוסיה גברים התחילו לגלח את הזקן והתחילו לשאול מהי, אם כן או לא, שלא לדבר על כך שברוסיה גם הצביעו לאוסטריה ונתנו לה איזה חמש נקודות, אני חושב שזו תרומה כללית מאוד וקונצ'יטה עשתה את זה בגדול.

סוף תמלול הכתבה: האם זכיית קונצ'יטה מקדמת להט"בופוביה?

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס