תמלול הכתבה: נגישות לבריאות

מגישה: ישראל אינה גן עדן לאנשים עם מוגבלות ובמיוחד לא לאלו הנזקקים לאביזרים המקלים על תפקודם ולקצבת ניידות. כזהו גם המקרה של דודו טרבלסי, איש סאונד המשותק בארבע גפיים ומוכר כנכה 100 אחוז על ידי ביטוח לאומי. הוא ואביו מנהלים מאבק עיקש, כדי לזכות בכיסא גלגלים-ממונע, המגיע לדודו מתוקף החוק.

ברוך טרבלסי: דודו יושב על כיסא גלגלים 14 שנה, הכיסא שלו, השאסי שלו הלך לגמרי. יש לו זכויות במשרד הבריאות, היה לו אפילפסיה, וכל התופעות הרפואיות. אף אחד לא יכול להסיע אותו, לא נהג, ולא מלווה, הוא צריך פיפי בדרך – אני צריך לעשות לו פיפי בדרך. קורה משהו רק אני יכול...
אני עזבתי משק גדול, משק עם 40 עובדים, עזבתי הכל בשביל להסיע אותו שיוסע בכבוד. אני היום בשורה התחתונה, אני חייב מיליון 1,200,00 שקל לעולם.

מגישה: דודו ואביו אינם היחידים, כמותם יש אלפים הנתקלים במדיניות פוגענית של הועדות במשרד הבריאות, אשר מקשה ואף מונעת מזכאים ליהנות מאבזור נוח וחדשני המגיע להם מהמדינה.

קובי כהן: הבעיה שלנו מתחילה בחוק הבריאות, בתוספת השישית של החוק, כל הנושא של אביזרי שיקום וניידות אם יש עלייה בכמות האנשים שצורכים את השירות, פה מדובר בתקציב קבוע שהוא לא אין מראש הגדרה של עדכון, אין עדכונים טכנולוגיים. המחלקה הזאת נמצאת בתת תפקוד כרוני.

כתב: תגיד לי דודו בעצם מה אתה מבקש מהמדינה?
דודו טרבלסי: כיסא גלגלים, זכויות בדיור ולהתגייס לצה"ל.

מגישה: ביום שלישי השבוע, צוין "יום המעשים הטובים". הזדמנות טובה למישהו במשרדי הממשלה לקחת על עצמו להגשים את בקשתו של טרבלסי.

סוף תמלול הכתבה: נגישות לבריאות

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס