תמלול הכתבה: אם בהדסה נפלה שלהבת

אם בהדסה נפלה שלהבת

מגיש: ועדיין בצפון. גם בבית החולים בנהריה, שלו עצמו גרעון בגובה 90 מיליון שקלים, שבתו הרופאים לאות הזדהות עם רופאי הדסה ששכרם הולן. מחקרים מצביעים על תוחלת חיים קצרה יותר לתושבי הפריפריה בגלל מחסור בתקציב, במומחים ובציוד.
נמרוד רחמימוב: הבעיה נובעת מזה שמשרד האוצר מתקצב בחסר את מערכת הבריאות הציבורית, כל שנה אנחנו גומרים בגרעון, הגרעון פה הוא קטן יותר כי אנחנו קטנים יותר.. אבל אין בית חולים בארץ שגומר את החודש, אפשר לומר. והאוצר ממנף את החסר התקציבי הזה את המחדל שלו בהעברת התקציבים לבתי החולים הציבוריים, כדי להקטין את השר"פ, כדי לצמצם שם עלויות, כי הוא רוצה לחסוך בכסף.
מגיש: נטל נוסף רובץ על בתי החולים בצפון, שקולטים פצועים מהקרבות בסוריה; רק בנהריה נקלטו מעל מאתיים פצועים בשנה האחרונה.
נמרוד רחמימוב: רוב רופאי סוריה והצוותים האחרים או שנהרגו או שעזבו את המדינה. זה הותיר את האוכלוסייה שם בעצם בלי מי שיטפל בה, וצה"ל מביא את הפצועים אלינו ואל בתי החולים בצפון. אנחנו לא ראינו פצועים כל כך קשים מאז המלחמה ב- 2006, אין ספק שיש שם מלחמה קשה מאוד, ואנחנו שמחים להיות מסוגלים לתת את הסיוע שלנו במעט, לאותה אוכלוסייה מסכנה.
מגיש: כאמור, מה שקרה בהדסה זה רק הסימפטום. האם אפשר להבריא את מערכת הבריאות שלנו? בימים אלו עומדת בפני וועדת גרמן האפשרות לעצור את תהליך ההתדרדרות המתמשך שבו נמצאת מערכת הבריאות. רגע לפני שנופלות החלטות גורליות, האגודה לזכויות האזרח, רופאים לזכויות האדם והפורום לצדק חברתי - מזמינים את הציבור - ביום חמישי בערב, לשמוע ולהציע הצעות לגבי המאבק החשוב הזה ואף לקחת בו חלק. פרטים בדף הפייסבוק: "מצילים את מערכת הבריאות הציבורית".

 

סוף תמלול הכתבה: אם בהדסה נפלה שלהבת

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס