תמלול הכתבה: רבקה ויטנברג – מאהל מחוסרי דיור

רבקה ויטנברג: זה כבר יותר משנה, שיש אנשים שמתגוררים במתחם מאהל ארלוזורוב. עברו כבר הבחירות לרשויות המקומיות, ואיפה העירייה? למה היא לא דואגת לדרי הרחוב במאהל? יצא לי הרבה פעמים להיות שם איתם, בגשם זלעפות או שמש קופחת.

עדיין אין להם פתרונות דיור. הממסד נכשל! והשאיר מאחור את שכונות דרום העיר. בזמן שאלפי משפחות ממתינות לדיור ציבורי, המדינה עושה שימוש בדירות הדיור הציבורי לצרכים אחרים, כולל מעונות לסטודנטים, גרעינים תורניים, צרכי תיירות. כל זאת בזמן שאנשים חיים ברחוב. למשל, בעבר, מכללת תל-חי בקרית שמונה השתמשה בדירות של חברת "עמידר" כמעונות לסטודנטים בזמן שזכאים מתקשים מאוד לקבל דירה.

משרד השיכון דואג גם להקשיח את הקריטריונים לקבלת דיור ציבורי. לדוגמא, אחד מהקריטריונים הוא משפחה עם שלושה ילדים. זה מצב אבסורדי שמשפחות עם פחות משלושה ילדים לא יכולות לקבל דיור ציבורי. עדיף היה שמשפחות שאינן יכולות להרשות לעצמן לשכור או לקנות דירה יקבלו דירה בדיור ציבורי בלי קשר למספר הילדים שלהן. חשוב להדגיש שכל החברות למיניהן צריכות לתת דירה ראויה למגורים ולא דירה מתפוררת.

ביום שישי הקרוב נקיים קבלת שבת במאהל ארלוזורוב, בסולידאריות עם יושבי המאהל. בואו בהמוניכם! והביאו עמכם מצרכי מזון, תבשילים, שמיכות וכל מה שלדעתכם יוכל להיות מועיל.

אני אהיה שם, מצפה לראותכם.

סוף תמלול הכתבה: רבקה ויטנברג – מאהל מחוסרי דיור

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס