תמלול הכתבה: אזהרת דיור

מגישה: לפני מספר חודשים דיווחנו על משפחת ג'מלי, שפלשה לדירה נטושה של הדיור הציבורי שבבעלות חלמיש בדרום תל אביב. במהלך ליווי המשפחה ביום הפינוי, בו הם התבצרו בדירה, נמצא להם פתרון דיור ע"י המדינה.

השבוע, נודע לנו על משפחה נוספת, אם ושני ילדים, שהתבצרה שוב באותו מבנה - ברחוב חירותנו 44 בתל אביב.

מוניקה אונגריאן-כהני: הם אומרים שאני לא עומדת בקריטריונים להיכנס לזכאות בכלל של דיור ציבורי, כי זה משלוש ילדים ומעלה, אז מה, אני אכנס להריון?

מגישה: ללא קשר לקריטריונים המחמירים לזכאות, בעמידר חשפו השנה, כי מאות דירות עומדות ריקות, בזמן שיש אלפי זכאים שמחכים לדירה לפעמים יותר מעשר שנים.

מוניקה אונגריאן-כהני: אני פשוט פלשתי, למה? ממקום ידעתי שיעשו לי את מה שעושים פה לאמהות האלה. לאנשים האלה, למשפחות האלה, ואני פשוט התקדמתי צעד אחד קדימה.

קובי קורנבלט: יש חוקים שנוגעים לפלישה, לאחר שמישהו נמצא בפלישה במשך שלושים יום צריך צו בית משפט כדי לפנות אותו. במשך השלושים יום הראשונים יכולים להגיע (המשטרה) מתי שהם רוצים, בלי צו, ופשוט לפנות. היום זה היום השלושים, מתוך העניין, ולכן גם אתמול וגם היום היו פה פעילים שבאו לסייע

מגישה: השבוע פרסם בנק ישראל אזהרת דיור. שלוש מתוך עשר משפחות עלולות לא לעמוד בתשלום המשכנתא ולמוטט את יציבות המערכת הבנקאית. אין ספק שמבחינת הפוליטיקאים ופקידיהם יציבות הבנקים היא בסדר עדיפות גבוהה יותר ממוניקה וילדיה.

 

 

 

סוף תמלול הכתבה: אזהרת דיור

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס