תמלול הכתבה: דיכוי הפגנות פראוור

מגישה: ולנושא אחר. המאבק נגד מתווה פראוור, שצפוי לנשל עשרות אלפי בדואים מאדמתם, עולה מדרגה ואיתו מתעצם גם הדיכוי מצד השלטונות. אמנם בהפגנה השבת ברהט המשטרה הצליחה להתאפק, אך משמרת המחאה בכפר כנא הסתיימה בחמישה עצורים. מארגון עדאללה נמסר: כי המשטרה דרשה להאריך את מעצרם ב-15 יום באשמת הפרעה לסדר הציבורי - דרישה שהיא חסרת תקדים ביחס לאשמה - תארו לכם שזה היה קורה ברוטשילד. בעת סגירת המהדורה התברר כי עדיין ישנם מפגינים שלא שוחררו מהמעצר. האגודה לזכויות האזרח פנתה למפכ"ל המשטרה בדרישה לריסון השוטרים.

עו"ד שרונה אליהו-חי: בחלק מהמקרים באמת דווח לנו על עצורים, על אלימות קשה נגד מפגינים, מפגינים שנאלצו לקבל טיפול רפואי בעקבות האלימות הזאת, חניקה של מפגינים, הכאה שלהם באלות – מצד שוטרים, כן? הדיפת המפגינים אל הקרקע, שימוש בפרשים, בשוטרים רכובים על סוסים שנכנסים לתוך המון המפגינים ופשוט דוחפים אותם. שימוש ברימוני גז מדמיע. אני יודעת להגיד את זה רק מהסרטון שהגיע לידינו, שבו רואים שוטרים באמת פורקים כל עול על דוכנים שהיו במקום.

מגישה: ב-1 באוגוסט יתקיימו שוב הפגנות נגד תוכנית פראוור בצומת להבים-רהט ובערערה שבצפון. הסעות להפגנות יצאו מכל רחבי הארץ. פרטים בדף הפייסבוק: "נעצור את מתווה פראוור".

סוף תמלול הכתבה: דיכוי הפגנות פראוור

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס