תמלול הכתבה: לא ללינץ' הבא

מגישה: מקרה נוסף של אלימות וגזענות עלה לכותרות בתחילת השבוע, הפעם מדובר במעשה לינץ' כלפי חסן אוסרוף, תושב יפו, שהותקף על ידי 15 צעירים ביום א' לפנות בוקר בַטיילת של תל אביב. הנה דברים שאמרו תושבים, משוררים ואישי ציבור, באירוע מחאה, שהתקיים סמוך למקום בו הותקף חסן.

חה"כ דב חנין: הלב נשבר - לראות אדם שכאן, ממש במקום הזה, בארבע בבוקר, עבד כדי להביא כמה שקלים לבני משפחתו. הוא הותקף בפראות ובאלימות נוראה. הלב נשבר לדבר עם הילדים שלו, ילדים קטנים, ולנסות להסביר להם איך זה קרה שאבא הלך לעבודה ולמה, ולמה הוא חזר ככה.

עבד אבו שחאדה: ביפו זה עוול להגיד שיש לנו משטרה – אין משטרה ביפו. יש חברת אבטחה שדואגת ליהודים מהערבים. וכנ"ל בשטחים למשל - ישנה חברת אבטחה ששומרת על המתנחלים מפני הפלסטינים. במחאה החברתית ראינו משטרה שדואגת לעשירים – מהעניים. אז זה מה שיש ביפו, זה מה שיש במדינת ישראל, זה המקסימום של משטרת ישראל.

אסמא אגבארייה זחאלקה: זה נוער שעוד לא יודע כלום. זה כמו בצק – אפשר לקחת אותו לפה, כמו בדיוק שאפשר לקחת אותו לפה. וכמו שלוקחים אותו לגזענות, אני אומרת שתפקידנו והאחריות שלנו כאן, ערבים ויהודים ביחד, לקחת אותו למקום השמאלי של המפה. לקחת אותו למקום של שפיות. לקחת אותו למקום של תקווה.

סוף תמלול הכתבה: לא ללינץ' הבא

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס