תמלול הכתבה: משדה הקרב לתערוכה

קריינות: בתחילת יוני השנה, התקיימה בגני התערוכה בתל – אביב המהדורה השמינית של אחד מירידי הנשק הגדולים ביותר בעולם. ISDEF.
סיוון: אנחנו חברה שעושה פאוצ'ים, מנשא, בטיחותית לרימונים.
ג'סי: זה יכול להרוג, לחייל... ל...אויב.
רועי מגן: בשנייה שאני שם את הנקודה על המטרה, לא משנה באיזה מרחק היא ממני, אני אפגע.
קריינות: תערוכת נשק זו מהווה מהיווסדה פלטפורמה לסחר בנשק בין מדינות, כאשר ישראל זוכה לפריבילגיה לייצא נשק תחת הכותרת "נוסה בשדה קרב" לאחר שנעשה בו שימוש נגד פלסטינים.
סיוון: אז כן, אז הימ"מ משתמש בזה (...) כבר היום משתמש בזה, הימ"מ מצויד בזה... צה"ל הולך עכשיו, מתקדם לניסוי. לגמרי גאווה ישראלית.
קריינות: מול התערוכה התקיימה הפגנה שיוצאת נגד סחר הנשק של התעשיות הצבאיות.
שחף ויסבין: אנחנו כאן כדי למחות על זה שישראל מייצאת נשק, טכנולוגיות והכשרות ל-130 מדינות ללא כל פיקוח שקשור לתכנים של זכויות אדם.
לביניה בראון: אנחנו נגד הרג של אנשים. דיאלוג. שיח. זה הדבר היחיד שנותן בטחון. נשק מביא עמו עוד נשק.
עומר שריר: אם לא עוצרים אותם עכשיו אז זה בא אלינו הביתה.
שחף ויסבין: ישראל מייצאת טכנולוגיות שהיא מנסה קודם כל בשטחים הכבושים. טכנולוגיות של דיכוי, של ריגול, של הפצצות מהאוויר. את כל זה ישראל מנסה בשטחים הכבושים וחברות מהתעשייה שמופיעות פה מודות בזה שזה מה שהם עושים, הם מסמנים את המוצרים בתור 'נוסה בקרב'
שוטר: את רוצה לדבר איתי? אני רוצה לראות מי את.
מפגינה: למה? מה פתאום.
שוטר: אני שוטר במדינת ישראל, הנה התעודה שלי.
מפגינה: אנחנו אזרחים במדינת ישראל.
עומר שריר: להפריע להם. להפריע להם כמה שיותר כי זה יותר מדי קל, כאילו, בשבילם לבוא לפה ולסחור במיליארדים על גבי מיליארדים של נשק שאחר כך... מכיוון שהוא לא הולך לדמוקרטיות, אז כאילו, שם האנשים לא כל כך יכולים להפגין נגד זה. וגם אם הם מפגינים אז משתמשים בנשק הזה כדי לרצוח אותם.
שחף ויסבין: תראה הם לא יכולים להגיד לך שזה מיועד לטבח באזרחים ברפובליקה המרכז-אפריקאית, הם לא יכולים להגיד לך שזה מגיע לדרום סודאן ושורף כפרים שלמים. הם אומרים לך שזה מיועד להגנה, אומרים לך שזה בטחון. אבל כשיש אירוע כזה שמשווק בכל כך הרבה כסף וליותר ממאה משלחות רשמיות, אנחנו יודעים שזה לא לבטחון.
ליצן: אם תקנה בפנים זה מאוד יקר. ובמה שבפנים משתמשים כדי להרוג אנשים. זה חדש, לא השתמשו בזה. תראה, מהקופסה, אני לא משקר.

סוף תמלול הכתבה: משדה הקרב לתערוכה
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס