תמלול הכתבה: טקס יום הזיכרון בבית ג'אלה

מאות פלסטינים ששר הביטחון מנע את כניסתם לישראל השתתפו בטקס יום זיכרון משותף בבית ג'אלה
יגאל אלחנן: אני חושב שזה המקום היחידי שאפשר להיות בו. הטקס המשותף, אם הוא לא משותף אז הוא לא טקס, ואני חושב שההחלטה של שר הביטחון למנוע מהשותפים הפלסטינים שלנו להגיע לטקס היא החלטה אווילית וכדי להתנגד להחלטה הזאת ולעמוד יחד עם השותפים שלנו – כאן צריך להיות.
חולוד רעיה: הייתי אמורה להיות המנחה של הטקס הראשי עם חברתי נטע. הגשנו בקשות לאישורים מבעוד מועד, כדי שגם אנחנו כפלסטינים נוכל להשתתף ואני כמנחת האירוע, אך לצערנו לא קיבלנו אישורים ובשנייה האחרונה הודיעו לנו על זה. קיימנו שידור ישיר מבימת הטקס והיתה נוכחות מרשימה של ישראלים וגם של פלסטינים.
לפני שידור הטקס המרכזי מתל אביב נערך דיון על חשיבותו של יום הזיכרון בחברה הישראלית
מיטל לוקהוף: בתל אביב זה מאוד ברור מהו יום הזיכרון. ברור מה המשמעות של היום הזה, החשיבות שלו, כל אחד מאיתנו חש את הכמעט קדושה של היום הזה. כשבאים לכאן, יום הזיכרון זה לא חלק מלוח הזמנים הפלסטיני ויש צורך להסביר מה החשיבות של היום הזה. לשמחתי היה הרבה זמן לדיון, ראו שאנשים מאוד מזדהים עם המסר הכללי של הרצון לפתור את הסכסוך, מספיק, אין רצון לעוד קורבנות משום צד, רצון לחיות ביחד.
יגאל אלחנן: אותי מאוד מאוד מרגש, גם כבן למשפחה שכולה וכישראלי באופן כללי, לראות את ההתגייסות ההמונית, והיו פה מאות אנשים היום, רובם המכריע פלסטינים, שביום הזיכרון הישראלי הגיעו וכיבדו את היום הזה, כיבדו את המאורע הזה. זה מרגש מאוד.

סוף תמלול הכתבה: טקס יום הזיכרון בבית ג'אלה
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס