תמלול הכתבה: אלימות משטרתית בבי"ח אל מקאסד במז' ירושלים

רפיק חוסייני: במהלך השבוע האחרון הותקפנו, אפשר לומר שהסתערה עלינו המשטרה הישראלית, יחידות מיוחדות של המשטרה שבאו לראשונה בשלישי שעבר. 40 חיילים הגיעו עם הנשקים שלהם והמסכות.
המטופל שהם חיפשו היה נער בן 15 שהיה כבר במאסר והם מצאו כמה מסמכים עליו, מרשמים שכתוב עליהם בית חולים "אל מקאדס" אז הם באו לחפש את התיק שלו.
ביום למחרת הם הגיעו שוב, עם אפילו יותר שוטרים. הפעם הם חיפשו את הדיסק הקשיח של המחשב שבו אנו שומרים את המידע ממצלמות האבטחה שלנו.
הם נשארו במשך שעה ביחידה תוך כדי שהם כמעט סוגרים אותה. זה נוגד את כל החוקים ההומניטריים, את כל החוקים הבינלאומיים, אפילו, אני בטוח, את החוקים הישראליים.
אם היינו בתי החולים "הדסה" או "שערי צדק" הם לעולם לא היו עושים זאת. צוות בית החולים היה נסער וכועס מאוד והם התאספו והחיילים נראו מאוד מאיימים. הם היו יכולים לירות ולהילחם בתוך בית החולים. ביום השלישי, שזה יום חמישי שעבר, הפגנו נגד מה שקרה ביומיים קודם לכן. הם באו לבית החולים ובגלל שהם ראו אותנו מפגינים, הם השליכו עלינו רימוני גז, פצצות דמה וכדורי פלסטיק.
הם השתמשו בכוח מופרז כדי להראות לכל אחד במזרח ירושלים שאף אחד, לא מתקן רפואי ולא עובד בתחום הבריאות, בטוח מפני הפחדות והטרדות וגם כדי לוודא שאף חולה לא יגיע אלינו מפני שכולם יהיו מודאגים שהתיקים הרפואיים שלהם יהיו בידיים ישראליות. היום החיילים הישראלים מטרידים את כולם במזרח ירושלים והם גם מבהירים שהם יטרידו מתקנים רפואיים.
בתי חולים כמו אל מקאדס שמעניק את הטיפול הרפואי הטוב ביותר והטיפול ההומניטרי הטוב ביותר לכל אחד שמגיע לדלתותיו, בין אם הם יהודים, נוצרים, מוסלמים, שחורים, לבנים ובעלי כל אידיאולוגיה פוליטית. לנו זה לא משנה, אנחנו כאן כדי להציל מטופלים וזה הכל.

סוף תמלול הכתבה: אלימות משטרתית בבי"ח אל מקאסד במז' ירושלים
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס