תמלול הכתבה: ביקור סולידאריות בעיסאוויה

מגישה: בעיסאוויה שבירושלים המזרחית, נערך בשבוע שעבר סיור סולידריות של סטודנטים ופעילים ירושלמים עם תושבי השכונה. הפעילים מחו נגד מדיניות הענישה הקולקטיבית של עיריית ירושלים כלפי תושבי ירושלים המזרחית, במיוחד בשבועות האחרונים: חסימת צירי תנועה ראשיים, מתן קנסות, ושימוש תדיר בנשק לפיזור הפגנות כגון בואש על התושבים ועל מבנים ללא אבחנה.
תושב עיסאוויה: יש לי ילד בן שלושה חודשיים, הם זורקים עליו. למה זה?
מגישה: נוכחות המשטרה בשכונה גוררת התנגדות וUזריקת אבנים מצד התושבים, מפני שהיא נתפסת כחדירה אלימה של הרשויות, לאותם אזורים הסובלים מהזנחה מוחלטת מצד גורמי הממסד.
דרוויש דרוויש: עיסאוויה מוזנחת לא מהיום, ממזמן. אין לנו בית ספר כמו שצריך, אין לנו כבישים כמו שצריך, אין לנו מרכז קהילתי כמו שצריך. יש קיפוח גדול מהעירייה לתושבי עיסאוויה.
מגישה: החל משנת 2000, שוקדת עיריית ירושלים על תכנית מתאר מקומית בשם "ירושלים 2000", תכנית זו מונעת את פיתוחה של מזרח העיר וזאת למרות שהתכנית לא אושרה מעולם.
אפרת בר-כהן: עשו מהלך של תכנון שהיה אמור להגיע, על פי חוק התכנון והבנייה, לשלב של התנגדויות ובעצם הם הקפיאו את זה בשלב הזה. מה שקורה שמוסדות התכנון מתייחסים אליה כאילו שהיא בתוקף, אז מאשרים ולא מאשרים מתוקף התכנית. זה אומר שכל שכונה שרצתה קצת להסתדר וקצת להתרווח, נשארת מוגבלת ולא יכולה להתרווח והמקרה הקיצוני זה עיסאוויה. החסימות עכשיו זה כאילו הקש שהוסיפו על הגמל אחרי כל הצרות האחרות.
דרוויש דרוויש: תסתכלו, אנחנו נמצאים פה בין עיסאוויה לגבעה הצרפתית. שם גן עד ופה גיהינום.

סוף תמלול הכתבה: ביקור סולידאריות בעיסאוויה
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס