תמלול הכתבה: הפגנה נגד מלחמת "צוק איתן" [26-7-2014]

קריאות מפגינים: כולנו ביחד בלי שנאה ופחד! כולנו ביחד בלי שנאה ופחד!

עו"ד יפעת סולל: זה לא מובן מאליו, שיוצאים להפגין נגד המלחמה ובעד הסכם מדיני, כאשר יישובי הדרום מופצצים כל הזמן. באנו לכאן היום כדי לומר בקול ברור. שחייבים להפסיק את המלחמה הזאת. המלחמה היא רק הדרך לעוד שפיכות דמים ולעוד שכול, וצריך להפסיק אותה עכשיו!
היוזמה של הליגה הערבית על שולחן כבר 12 שנה, ויכולה להוות בסיס להסכם בר קיימא, אבל ממשלת ישראל מפחדת משלום, היא מפחדת משלום במקום לפחד מעוד מלחמה.

ח"כ ד"ר דב חנין: מי לא נשבר ליבו כשהוא שומע את הילד אורי על קבר אביו אומר: "ואני האמנתי שאתה סופרמן". ומי לא נשבר ליבו כשהוא שומע על האבא הפלסטיני שמחזיק את ילדו ההרוג ואומר: "תתעורר! תתעורר! קניתי לך צעצוע". כל כך הרבה תמונות של הרוגים ושל פצועים, בעיתונים, ברשתות, ובכל תמונה יש אדם וכל איש יש שם. ולכל איש ונער ונערה ואישה, שנהרגו במלחמה הזאת יש אמא שגידלה אותו כמו פרח, ויש אבא שדאג לו בכל רגע שהוא איחר, ולרבים מהם יש ילדים קטנים שכל כך רצו לחבק אותם בידיים הקטנות שלהם, ואני שואל אותכם, תחשבו באמת לרגע, האם טיפה אחת של דם שנשפכה בסיבוב האחרון הזה, באמת הביאה אותנו למקום יותר טוב?

קהל: לא!

קריאות מפגינים: יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים. יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים.

אסף יעקובוביץ': אני רוצה לומר שאנחנו, הישראלים בתנועת לוחמים לשלום, משתתפים בכאבו של העם הפלסטיני וגם בתקוותיו, ומכירים בזכותו המלאה לחיות ללא כיבוש כעם משגשג, חופשי ושווה בין העמים.

סולימן ח'טיב: הפלסטינים בלוחמים לשלום משתתפים בכאבו של העם הישראלי וגם בתקוותיו ומכירים בזכותו המלאה לחיות בביטחון ושלווה.

אנחנו, ישראליים ופלסטינים, קוראים ביחד לשני הצדדים לנהוג באומץ ובחוכמה, לעצור מיד את המלחמה בעזה ולהצהיר על הדברות רצינית באופן מיידי.

ד"ר ג'וליה צ'ייטין: אבל אנחנו תושבי האזור, גם ב"קול אחר" ובכלל, הן בישראל והן בעזה, יודעים שחיינו וביטחוננו תלויים זה בזה. כדי שיהיה לנו טוב - לישראליים, חייב להיות להם טוב - העזתים. שרדנו בקושי בעמוד ענן, עכשיו אנחנו מנסים בכל הכוח לאחוז בחיים. אנחנו מנסים לא ליפול לתוך התהום והמלחמה הזו. אני מתחננת בפני המוחות הגדולים בארץ למצוא דרך להציל אותנו ממכונת המלחמה לפני שיהיה מאוחר מידי.

פרופ' אווה אילוז: מה שהפך להיות במרכז של הבמה הפוליטית זה הפחד של כולם. הפחד של הערבים שלא יכולים ללכת ברחוב יותר, הפחד של אנשי שמאל ללכת ברחוב, הפחד של אנשים שמגנים על זכויות אדם. ישראל מדינת הביטחון הפכה להיות מדינה של פחד, שהאזרחים שלה מפחדים בה.
הפחד הזה הוא לא מדומיין, הפחד הזה הוא לא מדומיין, זה פחד שמי שמייצר אותו זה קבוצה של בריונים, שחלקם יושבים בכנסת, חלקם מסתובבים ברחובות, חלקם יושבים מול המחשבים שלהם בדפי פייסבוק או מול חשבונות הטוויטר שלהם, והם מתנהגים כאילו המדינה הזאת היא מדינה שלהם, כאילו הם בעלי המקום היחידים. האנשים האלה הכריזו מלחמה תנ"כית נגדנו, מלחמה נגד עמלק.

עודה בשאראת: המאבק בשיאו בין כוחות השלום לבין כוחות המלחמה, בין מבשרי המחר לבין המתבוססים בעבר. לכן, לידעת כל אלה שבאו הערב לכאן, אתם גיבורי השלום, אתם גיבורי המחר, אתם גיבורי התקווה אני מצדיע לכם.

בן כפיר: אני מאמין שגם הצד השני אינו עשוי מקשה אחת. לא כל הפלסטינים הם רוצחים גם שם יש מגוון דעות, גם שם ישנם אנשים שכל רצונם לחיות בשלום, להתפרנס בכבוד ולהזדקן בשקט. אותם צריך לחזק איתם אנחנו חייבים לדבר, איתם צריך ליצור דו-שיח כדי למצוא פתרון שיהיה מוסכם על שני הצדדים. בסופו של דבר למרות העלות העצומה והוויתורים הכרוכים בהסכם השלום זה יעלה לנו פחות, הרבה פחות דמים, מאשר מבצע מטופש ויקר בכל שנתיים.

ח"כ ד"ר דב חנין: זה התחיל ב"גשם ראשון", אחריו "גשמי קיץ", אחריו מבצע "ענני סתיו", "חורף חם", "עופרת יצוקה", "עמוד ענן", "צוק איתן". ובכל פעם, חברות וחברים, אותם דיבורים אותה התלהמות: "נכניס, נפציץ, נהרוס", ובכל פעם אותן תמונות של אזעקות וחוסר ביטחון בישראל. וגם אצלנו הרוגים בפצועים, ובעזה המון הרוגים ופצועים והמון הרס. אז מה מהם אומרים לנו? אחרי שפעם אחר פעם אחר פעם אחר פעם הדבר הזה לא עובד, הם אומרים לנו בואו נעשה עוד מאותו הדבר אבל יותר חזק.

ג'מיל קסאס: המלחמה הזאת רק מגבירים את השנאה בין שני העמים, רק מביאים למעגל דמים בין הישראלים פלסטינים וזה מה שהם רוצים. אז בואו... ונעצור את מעגל הדמים הזה. בואו נחייה בשלום ובשלווה שני העמים במקום הזה. לא גם אנחנו נסלק אתכם מפה גם אתם לא תצליחו. שנינו אנחנו צריכים להסתדר בארץ הזאת ולחיות שני העמים ביחד - שלום וכבוד לכולם, תודה רבה.

קריאות מפגינים: העם דורש הפסיקו את האש!

סוף תמלול הכתבה: הפגנה נגד מלחמת "צוק איתן" [26-7-2014]
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס