תמלול הכתבה: טקס הדלקת משואות אלטרנטיבי 2019

ישי מנוחין: מול תוצאות בחירות המבשרות על החרפת הלאומנות החשוכה ועל ממסד אנטי דמוקרטי, מול מלחמת ההתשה עם הפסקות בעזה, ללא כל ניסיון להגיע להסדר מדיני, אנו מציעים אלטרנטיבה. תמיכה בשינוי חברתי ובמאבק דמוקרטי.
גדיר האני: ברור לנו שישראל היום אינה מדינת צדק. כמו כן, אינה שוויונית, וזה מקומם. ובהחלט אינה מקור לגאווה. תוצאות הבחירות מבשרות
התגברות השיח הלאומני המיושן וגם צמיחת משטר לא דמוקרטי.
סבי שיילן: אני מקדיש משואה זו לקהילות רועי הצאן האמיצות בבקעת הירדן, שנאלצות מזה תקופה ארוכה להתמודד עם שפע איומים והגבלות. אנו פעילי תעאיוש נמשיך ללוות את רועי הצאן ולהגן עליהם מפני תקיפות המתנחלים.
נורית גרדינגר: אנחנו לא עומדים ביחד רק כדי לבקר את השלטון, אנחנו עומדים ביחד כדי להציע עתיד טוב יותר לכל יושבי הארץ הזאת. ביחד, כשאנחנו דורשים פתרונות לבעיות אמיתיות בשטח, ופועלים מתוך אינטרסים משותפים, אנחנו בונים את השותפות והשוויון ויוצרים עוד סדק בחומות ההפרדה.
גדיר האני: מדליקה משואה למען כל אדם בו פגע חוק הלאום, שמצהיר שלי, לזהות, או לשפה שלי אין מקום. מדליקה משואה זו למען הקהילה הגאה, למען תושבות ותושבי הפריפריה, למען מבקשי המקלט, למען תושבות ותושבי עזה ועוטף עזה.
עמרי נג'אד: פלסטיני שמשליך אבנים הוצא להורג במקום, יהודי שהדי-אן-איי שלו נמצא על אבן שגרמה למוות משוחרר לביתו. זאת המשוואה. לא סמוטריץ', בנט או בן גביר, זה שופט בבית המשפט בישראל. את המשואה הזאת אני מדליק לחברה דמוקרטית שבה פרטים לא חיים על חשבון השני, אלא ביחד. בימים כאלו זה נראה רחוק, בימים כאלו חשוב להגיד את הדברים האלו באופן ברור.
יוסי דהאן: משואה לנשים ולגברים שנאבקים על הזכות הבסיסית של אזרחים לקורת גג, ונגד השלכתם של משפחות לרחוב. אלה היוצאים נגד הפליה וגזענות במערכת החינוך, ולמען מימוש עיקרון שוויון הזדמנויות חינוכי.
דודי צפתי: בשם אלו שמתעקשים לראות בשכניהם הפלסטינים בני אדם ולא אויבים, כואבים את כאבם ושמחים את שמחתם, ובעיקר מסרבים לאבד את התקווה.
צביה חורש: אנו שמחים להדליק משואה זו בשם ישראל האחרת ששואפת להיות שוויונית, חופשית ואנושית.
ג'אבר אבו קוידר: אני מדליק משואה זו, ומקווה שהאור הזה של המסיבה הזו ימצא את דרכו להאיר לנו את העתיד שלנו ביחד במדינה זו, יהודים וערבים. עתיד יותר שוויוני, יותר צודק, יותר לכבד את האחר, ובלי אפליה, ובלי קיפוח לאחרים.
הלל גרמי: הצלחה של מאבק לא אלים היא אינטרס אוניברסלי במאמץ ליצירת עולם טוב יותר, כפי שעיצומים על מפתחי נשק גרעיני והכשלתם הם אינטרס אוניברסלי במניעת הדרדרות לעולם גרוע יותר. אני לא יודע אם אי פעם היה מעבר מושלם ובין רגע ממאבק אלים למאבק לא אלים, וחובתנו  במאבק לא אלים גם כשהמאבק כבר אינו כזה.
גיורגיו ויגניה: קבלת לפיד זה הוא לא רק כבוד, אלא גם קריאה לאחריות להקדיש את חיי לתיקון עולם. אסיר של חוסר הצדק הנפוץ והגובר, אסיר של עוני שמשפיע על מיליוני גברים, נשים וילדים מכל יבשת. עם הדעיכה ההדרגתית של אנושיות, אנחנו צועדים לדרך של הרס עצמי.
מור אפרת: ישראל שאנחנו כמהים אליה, שערכים של צדק ושוויון לא זרים לה, היא גם כאן. היא גם של אלו שלא שתקו אל מול העוולות שמתרחשות. אנחנו נמשיך לא לשתוק, נמשיך להיאבק. נילחם על זכותן של נשים מעזה להגיע לטיפול רפואי, וגם על הקמת בית חולים שני בבאר שבע, נשלח לעזה משלוחי תרופות וציוד רפואי, נילחם על זכותו של האסיר לטיפול רפואי הולם, בין אם הוא פלילי או בטחוני, יהודי או פלסטיני. הידיעה שזה מאבק משותף לרבות ורבים מאפשרת להאמין שבסופו של דבר ננצח.

סוף תמלול הכתבה: טקס הדלקת משואות אלטרנטיבי 2019

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס