תמלול הכתבה: התערבות השלטון בהפסקות הריון

קריינות: ביום שישי האחרון, העשרים וחמישה במאי, נערך משאל עם באירלנד, על ביטול 'התיקון השמיני' לחוקה, שאסר באופן גורף על הפלות. יצאנו לבדוק מה חושבים תושבי ירושלים על נושא ההפלות בישראל.
למה השלטון מעורב בענייני הפלות?
ורד:  אני חושבת שיש כמה צדדים. אחד זה הפן הדתי שאוסר על ילודה, ואנחנו יודעים שהמדינה שלנו היא גם מדינה דתית.  ומצד שני אולי גם רוצים לעודד ילודה.
יעל: זה רצח באיזשהו מקום. אם לוקחים בחשבון שילד שיכול היה להיוולד והורגים אותו בבטן אז עקרונית, לא באמת יש הבדל אם זה בתוך בטן או מחוץ לבטן. אז מן הסתם, השלטון יראה לנכון להתייחס למציאות הזאתי.
יוסי: אנחנו חיים במדינה חופשית, במדינה שאני לא יכול לאכוף את דעתי על אף אחד, אז לא חושב שבכלל צריכה להיות פה שום התערבות. צריכה להיות פה אמירה יותר מאשר התערבות.
סוף: אני חושב שהשלטון מעורב בכל ההחלטות האלה נטו במקום של לשלוט בבני אדם.
הילי: כי גם אנחנו חיים במדינה דתית, בסופו של דבר, למרות שכן יש פה אפשרויות שהן לא דתיות. אנחנו עדיין חיים במדינה שיש בה סמכות דתית, וגם באיזשהו מקום אני חושבת שזה חכם שהממשלה מתערבת באופן כלשהו בנושא הפלות.
ישי: יש אנשים שחושבים שהפלה זה סוג של רצח או הריגה באיזשהו אופן, אז רוצים למנוע את זה, או רק כזה במקרים מסוימים לכן השלטון מעורב.
מי צריך להחליט על הפסקת הריון?
רימה: או הגבר או האישה יעני, זה אותו דבר.
איתמר: אנשים אובייקטיבים שבאים, גם הורים וגם לא הורים ואנשים שעמדו במצב הזה שמבינים את הצד הרגשי של הצד שגם רוצה להפיל וגם לצד שרוצה "להציל חיים".
איה: האישה, ואם יש לה בן זוג, אז שניהם.
יוסי: הזוג בעצמו.
ורד: אני לא חושבת שהממשלה יכולה להחליט על דברים כאלה.
סוף: האישה שנושאת את התינוק.
קריינות: בישראל קיימת ועדה על פי חוק דרכה ניתן לקבל אישור להפסקת הריון. הועדה מוסמכת לאשר הפסקת הריון רק אם התקיימה אחת הסיבות הקבועות בחוק, שהן
האם כדאי לבחון מחדש את הנסיבות להפסקת הריון בישראל?
שלמה: אני תמיד בעד שיח.
אסתר: כן, צריך לבדוק מותק. בטח.
יוסי: ודאי שאם זה אמור להזיק לבריאות האישה אז גם מבחינה הלכתית ודתית מותר להפסיק את ההריון.
יעל: אני לא בטוחה שבאופן טוטאלי ללכת עליהם באופן יבש אולי יש מצבים שצריך לדון אם להפיל או לא.
איה: כן.
יוסי: עוד פעם, צריך להסתכל על כל דבר לגופו אי אפשר לעשות משהו כוללני אני חושב.

סוף תמלול הכתבה: התערבות השלטון בהפסקות הריון

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס