תמלול הכתבה: כנס מען – נשים נגד הגירוש

חנאן מנאדרה זועבי: קשה מאוד להיות פליטה. קשה מאוד להיות אישה פלסטינית שחיה תחת הכיבוש ומתמודדת כל יום עם האכזריות והעוני שהכתיב לה הכיבוש. כולנו ערביות, יהודיות, סודניות, תימניות, סוריות, איראניות, היום השנים האיראניות יוצאות לרחובות.
אסמאית מרהציון: לא הייתה לי כוונה בכלל להגיע לישראל. הגענו לישראל, חשבנו ישראל מדינה מתקדמת, אולי נהייה ממש רגועים, נתחיל חיים כמו חדש, אבל לא.
חמוטל סדן: באופן אירוני, דווקא בתאריך האחד במאי 2017, הטילה המדינה גזרה חדשה על נשים פליטות, חוק הפיקדון, שקובע שעל פליטים להפריש כל חודש 20 אחוז מהנטו של המשכורת שלהם. סכום שאמור לחזור אליהם ויגורשו... ויעזבו מרצון למדינה שלישית במועד שיידרשו לכך. קיצוץ דרמטי זה בהכנסה השוטפת של משפחות הפליטים דרדר קשות את מצבן הכלכלי. בחלק מהמקרים הביא למקרי רעב אצל ילדים ולכך שגברים נטשו את ילדיהם שאותם אינם מצליחים לכלכל. באין פתרון אחר יש אף נשים שנאלצות למכור את גופן על מנת לפרנס את ילדיהן.
ראמה: אנו תלמידות מבית הספר יד ביד, בית ספר פלסטיני-ישראלי. אנו כתלמידות זוכרות את ההיסטוריה והמאבק המתמשך לשוויון וחירות במזרח התיכון, בגלל זה אנו מבינות שדיכוי מתבטא בדרכים שונות. כנשים וכאנשים צבעוניים אנו מבינות שהפליטים האפריקאים לא באו לכאן מרצון. אנו כפלסטיניות וכנשים לא נשתחרר מהדיכוי כל עוד אחרים לא שוחררו משלהם. כל הדיכויים מחוברים וכל הנשים והאנשים צריכים להיות חופשיים.

סוף תמלול הכתבה: כנס מען – נשים נגד הגירוש

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס