תמלול הכתבה: מגורשים מהכנסת

ברהנה נגסי: אתם לא עניתם על השאלה הזאת.
אמיר אוחנה: לא ענו על זה בבג"צ?
מיכל רוזין: אסור לך לדבר איתי, אסור לך.
תמר זנדברג: אתם חברים של נאצים, אתם לא מתביישים?
אמיר אוחנה: חברים של נאצים? תתביישי לך!
קריינות: מה שהיה אמור להיות דיון בועדת הפנים על גירוש מבקשי המקלט, הדרדר מהר מאוד לכאוס. החל מהרחקת מתנגדי הגירוש בגלל חוסר המקום...
יואב קיש: נרשמו לדיון 160 איש. אז אני יכול לעשות את זה באודיטוריום, אבל החלטתי שלא, אז... בסדר.
שולה קשת: אני מדרום תל אביב ואני פה מגורשת מהאולם הזה, ויש אנשים בחוץ מדרום תל אביב.
קריינות: ...ועד להוצאה בכוח של פעילים וחברי כנסת.
סתיו שפיר: בניגוד לחברים שלך מהסיעה, אני שואלת שאלות.
עיסאווי פריג': זה בושה, בושה, בושה.
מיכל רוזין: מדובר במופע ראווה ולא דיון ענייני ודיון אמיתי, על הסוגיות, עם טיעונים אמיתיים, עם עובדות. יש הצעות אחרות, יש אלטרנטיבות, לצערי הרב משרד הפנים לא רוצה לשמוע מהן.
יואב קיש: המוסר היהודי הוא לגרש את המסתננים. אני לא יודע כלום על זה, על ההסכם הזה, אני רק יודע שהוא נבדק בבג"צ ובג"צ גם אישר את החסיון.
מיכל רוזין: אנחנו רוצים שייחשפו את ההסכמים עם המדינות השלישיות, אם זה רואנדה, אם זה אוגנדה, אנחנו רוצים לשמוע מהמדינות האלה שהן מוכנות לקלוט פליטים באופן הראוי, שהן יתנו להם את המעמד הראוי.
אריה דרעי: הכל בהסכמה של המדינה השלישית שיודעת בדיוק, עד הפרט האחרון, מתואמת איתנו עד הפרט האחרון, כולל הטפסים, כולל כל מה שיש.
קסניה סבטלובה: אריה דרעי סיפר לנו על כך שבעשור האחרון נתנו סה"כ 11 בקשות, כן? שזה דבר, זה אבסורדי, עכשיו אנחנו מדברים על מדינות נגיד כמו אנגליה וגרמניה, שם 88% מהאריתראים מקבלים מעמד שלהם כפליטים. אבל בעצם למה מספרים לנו שאנחנו ממלאים אחר הדרישות של החוק הבינלאומי אם בעצם אנחנו ממש עושים כל דבר שהוא מתנגד לזה?
מרב מיכאלי: חלק מהעניין שכל כך קשה לי באופן אישי ואני חושבת שלהרבה מאוד מאתנו זה לראות את המרחק, את הפער הזה בין ישראל של תחילת ימיה שהייתה שותפה לניסוח אמנת הפליטים של האו"ם לבין ישראל של נתניהו שלא מקיימת בעצם את מה שכתבו באמנה, החל מלא לבדוק את מעמדם האישי, מה מגיע לכל אחד ואחת שנמצאים כאן וכלה באמת בגירוש בכוח.
אמיר אוחנה: אם הייתם יודעים איך נראים חייהם של תושבי דרום תל אביב ובעיקר תושבות דרום תל אביב, והתושבות הותיקות בפרט, שמלכתחילה החיים שלהן לא היו סוגים בשושנים, אם הייתם יודעים איך הם מגורשים, זה הגירוש האמיתי מהשכונה, עדיין הייתם חותמים?
מרב מיכאלי: וכמה השקעתם בדרום תל אביב עד היום?
מרב מיכאלי: ממשלות נתניהו יודעות לדבר יפה מאוד על תושבי דרום תל אביב ואל תושבי דרום תל אביב אבל תכל'ס הם ממש לא עשו בשבילם.
דב חנין: קורבנות המצוקה הזו הם בוודאי התושבים הותיקים וגם מבקשי המקלט. אלה ואלה קורבנות של מצוקה מאוד קשה בדרום תל אביב. אבל הממשלה, במקום להציע פתרונות, במקום להציע שינוי אמיתי של המצב, הדבר היחידי שהיא עושה זה מסיתה אלה נגד אלה.
קסניה סבטלובה: אפשר למצוא גם פתרונות שיהיו הולמים גם לדרום תל אביב וגם לפליטים.
מרב מיכאלי: גם עכשיו אין בכוונתו של נתניהו להשקיע בדרום תל אביב, כל מה שהוא עושה זה להשתמש בהם לצורכי תעמולה וצורכי הישרדות פוליטית.
מיכל רוזין: לא יכול להיות שאנחנו נסחר בבני אדם, נעביר אותו ממדינה למדינה כאשר אחרים שהגיעו למדינות האלה מצאו את עצמם או נכלאים, או מגורשים, או חס וחלילה מצאו את מותם, אנחנו לא יכולים שזה יהיה כתם בהיסטוריה של מדינת ישראל.

סוף תמלול הכתבה: מגורשים מהכנסת

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס