תמלול הכתבה: אין באלימות כבוד או רומנטיקה

קריאות בהפגנה: חופש, חופש! חופש, חופש! גבר לצד אישה! גבר לצד אישה!
רובא בלאל-עספור: לכל אלה שקוראים את הסטטיסטיקות: אנחנו לא מספר. כל אחת מאלה שהלכו, אמרה ש"זה לא יגיע אליי". לכל אחת זה יכול להגיע. אלימות זה לא רק סכין בלב, אלימות זה מילה גסה, אלימות זה כשמגבילים אותי, כשמישהו מחליט שיש לו את הזכות לבוא ולהחליט לעצמו וגם לי.
קריאות בהפגנה: לא לא לאלימות, כן כן לחיים
אסמא אגבריה-זחאלקה: זה שההפגנה הזאת היום קרתה, זה נס כי היו נסיונות על ידי זרמים שמרניים ביותר, קיצוניים, בתוך העיר למנוע אותה וקראו ושלחו אס-אם-אסים לאנשים לא להגיע, להחרים הפגנה שהיא נגד אלימות נגד נשים. אני, התשובה שלי היא שמי שמחרים הפגנה נגד אלימות הוא בעצמו נותן הצדקה לאלימות.
ספא יונס: אלימות היא לא רק עניין של נשים, זה עניין של כל החברה. כשקורית אלימות זה אלימות חברתית, זה כולנו אחראים על זה. אני שמחה שבאמת יש היענות מכל הקהילה לבוא ולהגיד די. ואנחנו לא רק מדברים על רצח, אני מדברת על כל סוגי האלימות. זה מתחיל מאלימות מילולית, פיזית, כלכלית, באמת כל סוגי האלימות, שמשתקפים בחלק מהמקרים ברצח, אבל זה לא רק.
חנין זועבי: הם לא רוצחים את הנשים בלבד, אלא רוצחים גם את אופי החברה שאנחנו רוצים. ואנחנו לא נסכים ולא ניתן לשום קבוצה ולשום אדם לכפות מסורות ומנהגים שמדכאים את האשה, רודפים אותה ורוצחים אותה.
עאידה תומא-סלימאן: משטרת ישראל אחראית למחדל הזה, כאשר היא לא מעמידה את הפושעים לדין. 15 נשים מלוד ורמלה נרצחו. אתם יודעים כמה מהאנשים שהיו מעורבים במקרי הרצח האלה, נמצאים מאחורי סורג ובריח? שלושה. שלושה מתוך 15. כלומר 12 מהרוצחים, שאחזו בסכין וירו באקדח, עדיין בינינו.
אחמד טיבי: אמצעי התקשורת תמיד אומרים אצל הערבים זה רצח על רקע חילול כבוד המשפחה, אצל יהודים זה רצח על רקע רומנטי. לא כבוד ולא רומנטיקה. פשע פשע פשע, מוות מוות מוות.

סוף תמלול הכתבה: אין באלימות כבוד או רומנטיקה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס