תמלול הכתבה: עלא ח'טיב מטירה

שמי עלא ח'טיב, אני נשוי, אבא לשתיים. אני גר בטירה ועובד ב"קו לעובד", אני מנהל את "קו לעובד", המשרדים שלנו תל אביב. לפני זה ניהלתי את בית הספר הדו לשוני בירושלים. אני מאמין בערכי שוויון, וערכים של חינוך לשיוויון. זה בעיקר מה שהוביל אותי והייתה חוויה מרתקת ומתקנת.
את העוולות של המדינה, את האפליה, חוסר שיוויון, המרחק שבין שני הצדדים. בדו לשוני אנשים חיים ביום יום ביחד, ונושמים ולומדים את הכל ביחד, ואווירה אחרת לגמרי.
סיימתי את עבודתי בדו לשוני ואז חיפשתי עבודה וגם חזרה לטירה, אז "קו לעובד" בתל אביב היה גם מאוד קרוב אליי בטירה, זה לא ארגון ערבי, כלומר זה ארגון ישראלי לכל דבר והמיעוט של העובדים פה הם ערבים כלומר זה לא ארגון שחיפש מנהל ערבי. זה שהם קלטו מנהל שהוא ערבי זאת תעודת הוקרה ל"קו לעובד" וזה גם מראה כמה שהארגון הוא שוויוני ומתקדם.
אני כן נמצא במשרד ואני רואה אנשים שמחים שמקבלים את הזכויות שלהם רק לאחר שהגיעו אלינו, וזה קורה ממש יום יום וזאת העשייה, שהיא עשיית צדק חברתי ממדרגה ראשונה. שכל רגע שאתה נמצא בארגון כזה היא יכולה לתת סיפוק משמעותי ביותר.
אני חושב שהיכרות ישירה היא הכלי הכי חשוב. המדינה בנתה הרבה חומות בינינו, בין העמים, בין האנשים השונים שנמצאים במדינה. צריך לפרוץ את החומות האלה, להתקדם לקראת ולהכיר. וברגע שמכירים כל החומות נופלות ומוצאים מולם אנשים שהם לפחות דומים אבל בהחלט שווים. 

סוף תמלול הכתבה: עלא ח'טיב מטירה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס