תמלול הכתבה: נשים דיור וביטחון

מגישה: מדד הביטחון הינו פרויקט מחקרי הבודק עד כמה נשים מרגישות בטוחות בתחומים שונים בחייהן. אחת ממטרות הפרויקט היא להראות כי ביטחון אישי אינו מושפע רק מההיבט הצבאי. בערב שהתקיים לאחרונה הוצגו ממצאי המחקר על הקשר בין דיור לביטחון.
איריס זמיר: "המדינה הלכה לאט לאט והפריטה את כל הנושא ובעצם העבירה את האחריות לדאוג לבית אל האנשים עצמם. אפשר לראות את זה בכל מיני תהליכים, גם בזה שיש פחות ופחות דיור ציבורי אבל גם אפילו בעניין של משכנתאות, פעם היה אפשר לקבל חלק מהמשכנתא מהמדינה, היום אפשר לקבל מהמדינה 70 אלף שקל.
מגישה: רק לרבע מהנשאלות במחקר, יש דירה בבעלותן וככל שהאישה מגיעה מרקע סוציואקונומי נמוך יותר כך תחושת הביטחון שלה נמוכה יותר.
אסיה איסטושינה: אומרת לנו נינה: "עליתי לישראל כשהייתי בת 50, שנתיים לאחר מכן קניתי דירה. הייתי מהגרת, אמא חד הורית, לא היה לי כסף להון התחלתי, אז לקחתי משכנתא ל-25 שנים. דאגתי כל הזמן, מה יהיה אם אני אהיה חולה? איך אני אוכל לשלם את זה? לא הבנתי דבר באחוזים וכשהגעתי לאחרונה לבנק גיליתי שאחרי 13 שנים של תשלום משכנתא החוב שלי עדיין גדול יותר מהסכום ששילמתי."
מגישה: המחקר עסק גם בנשים פלסטיניות וגילה נתון מדאיג על פיו 67% מהנשים הפלסטיניות מפחדות שיאבדו את ביתן כתוצאה מהמצב הפוליטי.
אסיה איסטושינה: (ציטוט אישה פלסטינית): "למרות שהאדמה שלנו וזאת זכותנו, באים זרים שאין להם קשר לאדמה ומאיימים עלינו בהריסת הבית. קיבלנו הודעות חוזרות ונשנות בדבר ההריסה. אנחנו חיים בפחד מתמיד. אני לא מצליחה לישון בלילות. כאשר הילדים שומעים קולות של המטוסים הם מפחדים וחושבים שהמטוס מגיע במסגרת מבצע להריסת הבית."

סוף תמלול הכתבה: נשים דיור וביטחון

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס