תמלול הכתבה: נאומו של סרבן המצפון עורווה גאלב סייף
תרגום חופשי לעברית כפי שהועבר לנו ע"י Hossam Zioud בפייסבוק:

חברותי וחברי, שלום רב לכם
מפה מחיפה, דרכו לאמיל תומא, לוואדי שנאמן לאבניו.. מהכרמל החזק וזקוף בכוח. אנו בו העדה הערבית הדרוזית. גאים בערביות שלנו והשתייכותנו למיעוט הערבי, הנאבק בכיבוש . ובמטרה להשיג את השלום הצודק והכולל.
אני הבן שלכם, אתם העם המייצר ופורח, תנועת הצעירים הקומוניסטית,
וועדת המעקב הערבית הדרוזית .. אני גאה בכם, ומודה לכם מודה לכם ועזרתכם, ואיך עמדתם איתן אתי, אני גאה בערכים הפטריוטית ולאומיים שגדלתי עליהם,.
אני גאה ומתעקש מפה, להצטרף לשיירת הסרבנים הגיבורים, וכמה שיעלה המחיר לכך, ושילך הכיבוש והצבא שלו לעזאזל
אנו יודעים שישראל לא מבאמת סומכת על הצעירים שלנו .... ואנו גאים בזה
לא נרים נשק בפני עמנו ואחינו, וממשכים לצעוד את צעדתנו . אותן צעידות שהרימה אותן המפלגה הקומוניסטית, שהקימה את תנועת המעקב, שמובילה את המאבק .. ואנו ממשכים לצעוד על השביל הזה .. שביל סמיח אלקאסם, אמיל חביבי תאופיק זיאד, מוחמד נדאף, מאיר ברנר אלשייח נמר ונמר, כמו השיח הנכבד פרהוד פרהוד. ושיח המוג'אהדין סולטאן פאשה אלאטרש " מנהיג ערבי-דרוזי-פרטיזן בסוריה נגד הקולוניאליזם הצרפתי הארור על סורי ולבנון""
אני יודע שני לא לבד !!! ואני יודע שמספר הסרבנים הדרוזים עולה, ותמיד יעלה
אנו מכבדים כל סרבן, ואת העול של הסרבנות שעליו להתמודד מולו. אנו מתנגדים לשלטון בפומבי
שלום וברכה לכל מי שאמר " לא " . עוד משהו חשוב ונקודה ראויה לציון, כאשר אנו הסרבנים, שמכרזים על סרבנותנו, אין לנו פה עניין ואינטרס אישי. אנו לא מהמרים על אף אחד, לא מחכים לתודות ותמיכה פסיכולוגית או חומרית, שמעמדנו פה ביחד הוא מעל כל מטרה, וכל מהותה של הסרבנות שלנו, כדי להגיד לאחים שלנו, תגידו לא לרשע, אל תוותרו, ואל תתגייסו. לא תמותו אם תסרבו, אדרבא מה התועלת שהביא חוק גיוס חובה לדרוזים חוץ מבתי הקברות הצבאיים הקדושים בצעירים שלנו, קחו את בתי הקברות האילו, ותנו לנו במקום את זכייתנו
לכל הצעירים בני עמי, אנו עם אחד ולא פלגים ועדות, ואל תתנו להם להפריד בננו, בני אותו העם, שלו נחולק בגלל הצבא, הצבא לא שווה אותנו , חברות וחברים ואני הולך לשבת מאחורי סריג, וניפרד " חיחחחחחחחחחחח "
אך נשאר אנחנו ביחד בקיום שלנו, ואין כלא שיכול לגמור אותנו, תמיד נחשוב על המאבק, ואחדות לאומית זה הקוץ בגרון הפשיזם.
סוף תמלול הכתבה: נאומו של סרבן המצפון עורווה גאלב סייף

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס