תמלול הכתבה: מגורי מהגרים

מגישה: החזאים מכינים אותנו לבואה של סערה נוספת, אך ישנם אלה שאינם יכולים להתגונן מפני מזג האוויר הסוער - מהגרי העבודה המועסקים בשטחים פתוחים וחיים בתנאי מגורים קשים. רק לאחרונה בית הדין האזורי לעבודה הרשיע את "פירות אלפסי" - חברה לעיבוד פרדסים ושיווק פרי הדר, שהתרשלה בהעמדת תנאי מגורים הולמים לעובדים. בתחילת השבוע ביקרנו 15 מהגרי עבודה תאילנדים המועסקים בחממות מושב תקומה שבדרום, מתגוררים בתנאים לא ראויים וחוששים מאוד מהסערה המתקרבת.

קאנו: אנחנו קונים את בגדי העבודה שלנו עבים, כדי שישמשו אותנו גם כדי להתחמם בחורף.
יש מים שמטפטפים בחדר, השקעים חשופים וזה מסוכן. זו האחריות של המעסיק ומכיוון שהוא לא שולח חשמלאי לתקן אנחנו נאלצים לדאוג לזה בעצמנו. אנחנו מאוד פוחדים מהחשמל החשוף ולכן נזהרים מאוד.

מגישה: העובדים פנו ל"קו לעובד" וזה ערב את יושבת ראש "הוועדה לבעיית העובדים הזרים", כן - זו אינה טעות, כך נקראת הוועדה. חברת הכנסת רוזין, הגיעה להתרשם מתנאי המגורים מקרוב.

מיכל רוזין: ביום רביעי זה מגיע שר החקלאות אלי לוועדה, והיה לי חשוב מאוד לראות בעיניים כיצד תנאי המגורים של העובדים, לשמוע מהם האם יש בעיות, קשיים.
אנחנו לא יכולים להתייחס אליהם כעבדים.

נועה שאוור: עובדים שחיים בקרוואנים מעופשים שכבר פג התוקף שלהם, גג לא גג, מכוסים בניילונים כדי לנסות, איכשהו, להגן מהגשם, בלי אמצעי חימום, בלי אמצעי קירור בקיץ, המטבחים מאולתרים ויש שירותים אחד ומקלחת אחת להרבה עובדים.

מגישה: מהסיור במקום עולה בנוסף כי העובדים חשופים לירי פגזים מעזה בזמן העבודה בשטחים הפתוחים. הממ"ד שהותקן מסוגל להכיל רק חמישה מהם בעמידה, והיתר? נעזבים לגורלם.

סוף תמלול הכתבה: מגורי מהגרים

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס