תמלול הכתבה: הנוער למען האקלים

הדר ים: אנחנו פה במחאה, מחאה של נוער למען האקלים, כחלק מתנועה עולמית של מעל 120 מדינות. ב2000 מוקדים שונים, מאות אלפי תלמידים ברחבי העולם מוחים כי נמאס לנו שהורסים את העולם שלנו משביתים את החיים שלנו ואת העתיד שלנו.
זואי ספיר: אנחנו דורשים ממשלת ישראל להגיע לשנת 2030 עם 100% אנרגיה מתחדשת. כרגע הם דורשים 17%. 17% לא הולך לעזור בכלום!
כתבת: איפה אתה מרגיש את האקלים? איך זה משפיע עליך?
הדר ים: זה בעצם גורם מרכזי למוות בעולם שלנו בין אם זה זיהום אוויר שחונק כל יצור חי, בין אם זה קיצוניות באסונות טבע וחורפים הרבה יותר קשים  או שנות בצורת.
מיכאל בקלנד: אין מצב שנפסיק עד שנקבל את מה שאנחנו רוצים וזה צדק אקלים! ואנחנו רוצים את זה עכשיו!
זואי ספיר: אנחנו דורשים ממשרד החינוך לעשות תכנית לימודים מאוד מסודרת מכיתה א' ועד י"ב שתסביר לילדים מה הם צריכים לעשות, מה זה משבר האקלים. איך קרה ששמעתי על זה מעצמי? כאילו, למה אף אחד במערכת החינוך לא הסביר לי מה זה?
מיכאל בקלנד: מדינת ורמונט משתמשת ב- 100% אנרגיה ירוקה בגלל ברני סנדרס, נורבגיה, 99% מהאנרגיה מבוססת על אנרגיה ירוקה, אוסטרליה, 75% מהאנרגיה היא אנרגיה ירוקה, בישראל רק 3% מהאנרגיה מגיעה מפאנלים סולאריים, יש לנו מדבר – למה אין לנו פאנלים סולאריים?
הדר ים: העם דורש צדק סביבתי, הנושא הזה לא פחות חשוב מכל נושא אחר והוא גורם מרכזי בבחירות הבאות. מפלגות, תתחייבו לדף הדרישות שהגשנו לכם, אל תתנו לנושא הזה להישכח, זה העתיד שלנו, זה החיים שלנו, של דור ההמשך וגם שלכם!

סוף תמלול הכתבה: הנוער למען האקלים
 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו תגובה אחת באתר

  1. זאב לביא 21 במאי, 2019  בשעה 18:07

    אתם נהדרים

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס