ידיעה כתובה |

: החדשות שלא פורסמו בניו יורק טיימס

מדינה נכתב על ידי

"הפעם הראשונה בה התחלתי לפקפק בסיקורים של ה'ניו יורק טיימס' לגבי פלסטין הייתה שכעברתי לשם. מאז התבהר לי: 'הניו יורק טיימס' ותקשורת המיינסטרים באופן כללי, לא מספקים סיקור הוגן ומבוסס".

בשבוע שעבר חברו יחד שני ארגונים יהודיים אמריקאיים, Jewish voice for peace (סניף ניו יורק) ו- Jews Say No!, וחילקו ברחבי העיר ניו יורק מעל ל10,000 עותקים של מהדורה מיוחדת של עיתון ה"ניו יורק טיימס" המוכר. "המהדורה המיוחדת" נועדה לתת מענה ל"רעב של הציבור לחדשות מהימנות", אומרת בת' מילר מסניף ניו יורק של JVP. מילר עצמה מספרת כי החלה לפקפק באמינות המסרים שהיא קוראת בתקשורת המיינסטרים בארה"ב לאחר שעברה להתגורר בישראל-פלסטין ונחשפה למציאות שהייתה שונה מזו שהכירה מדפי העיתון. "כולנו מבינים כי האקלים התקשורתי הקיים לא מספק לנו את המידע ואת הניתוח שאנחנו צריכים על מנת להבין את המתרחש בפלסטין ובישראל, או כדי להבין את תפקידה של ארצות הברית בשמירת סטטוס הקוו הבלי נסבל הזה".

כתוצאה מהרגשה זו של מילר, היא ושותפיה לארגונים הנ"ל החליטו להדפיס מהדורה "מותקנת" של ה"ניו יורק טיימס". במהדורה הם ניסו "לתת במה וקול לסיפורים ופרצופים שלא מופעים בטיימס" וכללו בה למשל את שמות ההרוגים הפלסטינים מהחודשים האחרונים שנהרגו ע"י הכוחות הישראליים. אחד מהסיפורים המרגשים שזכורים למילר קרו כאשר חברה לחלוקה חילק מהדורה לאישה מסוימת שחזרה אליהם לאחר כמה דקות ולחשה באוזניהם, "תודה. תודה על שכללתם (במהדורה) את שמותיהם של ילדינו".

  • צפו בחלוקת העיתון ברחבי העיר ניו יורק ובהסבר על הרציונל מאחוריו (באנגלית):

עד כה פעילות חלוקת העיתונים זכתה לחשיפה וסיקור רבים ברחבי העולם, אך כאשר נשאלת מילר האם היא באמת חושבת שבפעולותיהם הם יצליחו לשנות את הנרטיבים המופעים בתקשורת האמריקאית היא משיבה כי למרות ששינוי פני התקשורת בארה"ב היא אכן מטרה לטווח הרחוק, בשבוע האחרון (במהלך החלוקה), הם גילו ש"אנשים רוצים את השינוי. האמת שמאחורי המסרים שלנו היא לא ניתנת להכחשה ולהתעלמות, אנחנו חייבים לגרום לקולותינו להישמע".

לצפייה במהדורה המלאה של העיתון.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס