תמלול הכתבה: החברה הישראלית על מרחב ציבורי בטוח

זוהיר בהלול: אתה מראיין אותי ביום עצוב במיוחד, כאשר הוצת בית הספר הדו-לשוני בירושלים, אנחנו מדברים על בית ספר שמנסה לחבר בין התרבויות, בין הלאומים, ונראה לי שזו עוד עליה במדרגה בתקופה מאוד דחוסה של שנאה ושל הסתה .

אחמד חלאילה: באו בית"ר ירושלים, קיללו ושברו, גרמו נזק ליציע, עקרו כיסאות, קראו קריאות גנאי נגד מוחמד, נגד הקוראן ונגד הערבים, איפה משטרת ישראל? אתה מתאר לעצמך שנהפוך הוא, שבני סכנין הולכים לירושלים, מישהו צועק "מוות ל...", אז כל המדינה תעמוד על הרגליים.

ד"ר גזאל אבו ריא: לא יעזור לאף אחד, אנחנו חיים אחד בתוך השני. נפגשים בבית הספר, נפגשים באקדמיה, במקום העבודה, ברחוב, בקניות, בכל מקום, ולכן צריך בעצם לחזק את הראיה הזו, את האסטרטגיה של שותפות ועשייה ביחד.

שמואל לוי: אנחנו, האני מאמין שלנו, מאמינים שצריך להמשיך להימצא בדיאלוג מתמיד מול בית הספר הדומה לשלנו במגזר הערבי שגם מונה כמעל אלף תלמידים והדיאולוג הזה ממשיך, זאת אומרת אנחנו מקרינים לתלמידים שלנו פה, סדר גודל של 2600 תלמידים בשני בתי הספר שהחיים בעיר הזאת צריכים להימשך כמו שהיו עד כה.

אילן יבלברג: בכיתות, שיש אנשים, סטודנטים שיושבים בקבוצות לימוד ולומדים אחד עם השני, לוקחים לפני מבחן סיכומים ולומדים ביחד, או סתם מתקשרים במייל ומבקשים סיכומים אחד של השני, ההנחה היא, לפחות אצל חלק מהאנשים שתהיה הבנה שהשני הוא לא כזה נורא, אבל כשאתה נמצא אחד עם השני, ואתה קולט שבסופו של דבר הוא בן אדם מולך, משהו זז שם קצת, אנחנו מניחים שחלק מהדברים מתקרבים אחד לשני.

דב קולר: אנחנו רוצים להקים רשת של חינוך משותף יהודי ערבי, כמו עמותת יד ביד, בתי ספר משותפים דו לשוניים, בית ספר מגן ילדים ועד תיכון בכרמיאל, שייתן מענה גם ליהודים וגם לערבים בכרמיאל שרוצים לכבד את התרבות ואת השפה ואת המנהגים וההיסטוריה ואת הנרטיב של שתי הקהילות.

ד"ר גזאל אבו ריא: המרחב האזורי המשותף שאנחנו נתכנן אותו, נהיה שותפים, יהודים וערבים, לא בבוקר שאתה קם והנה יש לך ישוב לידך, ואתה לא היית שותף גם, ולא יודע מה קורה, הבולדוזרים עובדים. אני, תמיד שואלים אותי: "גזאל, האם אתה לא איבדת תקווה? מאיפה לך המורל הזה?"
אין לנו דרך אחרת ואין לנו ארץ אחרת, יהודים וערבים, לכן אנחנו צריכים ליצור לילדים שלנו עתיד יותר טוב.

סוף תמלול הכתבה: החברה הישראלית על מרחב ציבורי בטוח

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס