תמלול הכתבה: קייטנה בתוך בית הספר

מגיש: חופשת הקיץ בפתח ועמה הקייטנות הרבות. אך מה יעשו מי שאינם רשומים לקייטנה? לאן הם ילכו? מה הבעיה, ישחקו בכדור עם חברים בחצר בית הספר. אז זהו, שלפי החלטת עירית תל אביב, זה לא כל כך פשוט.

דיויד שולמן: נוצר מצב היום שבתי הספר הציבוריים בין השעות שמונה עד ארבע, ילדים בחופשים בבתי הספר שמופעלות בהם הקייטנות, לא יכולים לשחק בהם. נאמר להם בפירוש – "אתם לא יכולים להכנס". אנחנו חושבים שזאת... בגדר שערורייה, לבוא ולהגיד לילד בשטח ציבורי "אתה תשחק אך ורק אם אתה נרשם לקייטנה, תשלם 3,000-4,000 שקל". יש הורים שלא יכולים ויש הורים שעקרונית לא מוכנים. אין יותר מתקני ספורט בשלוש שכונות שמונות בסך הכל 45,000 תושבים. אין שום בעיה לקחת את שטח ביה"ס, לעשות תיחום של שטח מסוים לטובת הקייטנה, ושטח אחר שהוא שטח ציבורי, וילדים אחרים ישחקו בו.

מגיש: הקייטנות העירוניות מופעלות על ידי זכיין פרטי, והופכות את הכניסה לילדי בית הספר שלא נרשמו לקייטנה, לאסורה. מיטל להבי, ויו"ר סיעת מרץ במועצת עיריית תל אביב, הגישה שאילתא בנושא לראש העיר.

מיטל להבי: בוודאי שזו הפרטה. אתה לוקח שטח ציבורי ששייך לכולם, נועל את השער שלו ואומר "רק מי שמשלם יכנס פנימה". בתי הספר, כמו שהם מרחב בטוח לקייטנה, הם בטח מרחב בטוח לילדים. אני חושבת שבקיץ צריך לפתוח את המוסדות ולתת אפשרות כניסה גם לילדים לא משלמים. לחלק בין השטחים ובמקרה הצורך בלאו הכי יש שומר בכניסה, השומר הוא גם למטרת השיפוצים, גם למטרת הכניסה של הקייטנה.

דיויד שולמן: זה לא יעלה על הדעת, הסיטואציה הזאת. ילד קם בתשע, עשר, אחת עשרה, רוצה ללכת לשחק, והעירייה, בעצם העירייה בפועל אומרת לו "לא".

מגיש: תגובת ראש העיר לעניין: אין הצדקה ל"הפרדה מתחמית" לפרק זמן כה קצר ובשעות מוגבלות.
בקיץ הקרוב, אם שום דבר לא ישתנה, הבן של דיויד ייאלץ לשחק עם החברים האחרים שלא נרשמו לקייטנה - במקום אחר.

סוף תמלול הכתבה: קייטנה בתוך בית הספר

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס