חינוך – תרומה לחברה ולסביבה

כתבות העוסקות בביטוי תרומה לחברה, לסביבה ולקהילה. העשרה לשיעורי חינוך וסוציולוגיה בבתי הספר.

הכדור בוער והשעון מתקתק – מאות בני ובנות נוער שבתו מלימודים והגיעו להפגנה מול הכנסת (21/5/2019), בדרישה מהממשלה המתעתד לקום, לעצור את משבר האקלים. במקביל התקיימו כ-1,300 מחאות דומות בעולם.

על משבר האקלים, עוני ותחלואה – איך זה שהעוני מעמיק, איכות המזון והאוויר נפגעים, וכדור הארץ מראה אותות של מצוקה, נוכח מדד הצמיחה העולה? ואילו מאמצים עושה הממשלה לעמוד במחויבותה לאג'נדה 2030?

הנוער למען האקלים – הפגנה של הנוער בישראל בדרישה שהמדינה תעבור לשימוש באנרגיות מתחדשות ושמשרד החינוך ישלב למידה על משבר האקלים בתכנית הלימודים.

למה לא בחירות ירוקות? – בחירות ירוקות היא שיטת בחירות נקייה, בלי פוסטרים ברחובות ובלי פלאיירים שחודרים אל המרחב הציבורי של התושבים. השיטה מיושמת בשהם, ומניבה הצלחה גדולה כבר משנת 2013

התרגיל של כיכר אתרים – כיצד מצליחים יזמים לרכוש נכסי ציבור יקרי ערך ולגרום לעירייה להסביר לתושביה, שטוב להם מגדלים ענקיים על הים במקום כיכר ציבורית ושכדאי להם להגיע לים דרך מרכז קניות

כאן בונים רק בחול! – מיצג מחאה בחוף צ'ארלס קלור על מנת להגן על החופים מתוכניות הבניה הצפויות להם. מבקשים תיקון לחוק החופים ונאבקים לעצור את הבנייה של בשטחים המיועדים לרוחצים בים.

שחר דולב – ייצוא הגז הטבעי שלנו – ד"ר שחר דולב, מנהל המחקר בפורום הישראלי לאנרגיה ומרצה במכללה החברתית-כלכלית, מסביר על המאבק כנגד ההחלטה לייצא את הגז הטבעי של ישראל.