תמלול הכתבה: רוקדים בצו בית משפט

מגישה: זה לא כל כך נעים לראות גן סגור, כך זה בשיר, אבל זו המציאות אותה חוו בבית הספר למחול, "הקבוצה ביפו". מנהל המתנ"ס ביפו ממנו הם שוכרים את המקום, החליט לסלק אותם לאלתר לאחר שלוש עשרה שנות פעילות במקום. רוקדים בצו בית משפט - בכתבה הבאה.
קריינות: מי לא חלם פעם ללמוד לרקוד עם טובי הרקדנים בארץ? את החלום הזה מגשים בית הספר למחול "הקבוצה ביפו". עשרות תלמידים מגיעים מידי יום ליפו, אל המתנ"ס הערבי-יהודי, שם בית-הספר שוכר אולמות למחול. עד שבוקר אחד הגיעה הודעה לפינוי מיידי.
עירית גולדשטיין: ביום ראשון אני קיבלתי מכתב מעורך הדין של חברת מוסדות שהיא חברה שמפעילה העירייה, בו אנחנו מתבקשים לפנות את המקום לאלתר. שגם תבינו שהיו קורסים, יש שיעורים שרצים!
באותו יום לקראת שעות אחר הצהריים הגיע לכאן מנהל התחזוקה של המקום, הגיע למשרד, אני הייתי לבד והוא פשוט התחיל בפעולה של הפינוי, החלפת המנעולים. שתביני זה היה בסביבות השעה ארבע, כשבשעה שש וחצי יש כאן קורס סמסטריאלי, הם רוקדים כבר שלושה חודשים. את הקורס עצמו אנחנו פשוט הצלחנו ככה מעכשיו לעכשיו לקיים במקום חלופי שאנחנו שוכרים.
קריינות: המרכז הקהילתי הערבי-יהודי שמשכיר את שטחו ל"קבוצה ביפו" מנוהל על-ידי איברהים אבו-שינדי מאז הקמתו ב-1993.
איתי יטוב: הבעיה המרכזית שלנו היא קודם כל עם הדרך והצורה הכוחנית שבה הוא החליט לפעול. צריך לזכור כי מדובר כאן בדמות ציבורית, בעובד עירייה שנוהג במתנ"ס הזה כבשלו.
קריינות: לאחר החלפת המנעולים פנתה "הקבוצה ביפו" לבית המשפט והשיגה צו מניעה זמני המחייב את המתנ"ס לאפשר לבית-הספר להמשיך ולפעול בו.
עירית גולדשטיין: כשאנחנו נכנסנו למשרדים אנחנו ראינו שפשוט לקחו את כל הציוד שלנו, פשוט פינו את הכל למין מחסן קטן בצד, גרמו נזקים כמובן תוך כדי. כעת אנחנו כן פועלים מכאן ומחכים שהנושא יתבהר.
כתבת: רצינו לקבל את התגובה של איברהים מדוע בעצם דרשתם מבית הספר להתפנות.
מזכירת המתנ"ס: איברהים כרגע לא מגיב על זה כי העניין נמצא בהליך משפטי ואין תגובה כרגע.
כתבת: יש אפשרות לקבל את זה בכתב?
מזכירת המתנ"ס: לא.
איתי יטוב: איברהים מנהל את המתנ"ס כבר 21 שנה, מאז שהמתנ"ס הזה בעצם הוקם. רוב התגובות שקיבלנו מהפקידים הבכירים בעירייה זה שהם יבדקו את הנושא. ניסיון שלנו להיפגש פנים אל פנים מול הגורמים האלה נענו בשלילה. העירייה כרגע לא השמיעה את קולה לבעד או לנגד. יכול להיות שהם תומכים בהתנהגות כזאת של העובד שלהם.
קריינות: חברת מוסדות חינוך המפעילה את המתנ"סים בתל-אביב מגבה את פעילותו של מנהל המתנ"ס וטוענת כי הפינוי נעשה מכיוון שאין חוזה חתום בין בית הספר למתנ"ס.
איתי יטוב: למעשה כבר הגענו להסכמה ולחוזה כתוב שמוסכם על שני הצדדים ביננו ולבינו לפני שנה , חוזה לשלוש שנים. החוזה הזה תקוע כבר מעל שנה אצל היועץ המשפטי של חברת מוסדות . אבל זה לא הפריע למר אבו שינדי להתנהל איתנו מאז על-פי החוזה לרבות שכר הדירה שהעלה לנו.
קריינות: מחברת מוסדות חינוך נמסר כי מר איברהים אבו שינדי פועל בהתאם להנחיות העירייה. יחד עם זאת, בימים אלו מתקיימים מגעים בין הצדדים בניסיון להגיע לפשרה.
הייתכן כי העירייה נתנה הנחיה להחליף מנעולים ולפנות בית-ספר למחול רגע לפני תחילת שנת הלימודים?
לשאלה זו העירייה סירבה להגיב ובחרה רק לציין כי "מנהל אגף קהילה נוער וספורט, האחראי על המתנ"סים בעיר, הציע לקיים פגישה בין הצדדים על מנת להגיע לפשרה לשביעות רצון כל המעורבים, ולאפשר את המשך פעילות המחול במרכז הערבי-יהודי."
איתי יטוב: אנחנו נלחמים פה על החיים שלנו כאן, על הזכות להמשיך אחרי 13 שנה לרקוד פה וללמד פה ואנחנו מקווים שזה יקרה.

סוף תמלול הכתבה: רוקדים בצו בית משפט
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס