חינוך – זכויות פוליטיות ואזרחיות

כתבות העוסקות בזכויות פוליטיות ואזרחיות, הנכללות תחת זכויות האדם. העשרה לשיעורי אזרחות בבתי הספר:

למה הרסה המדינה בתים בקלנסווה? – מקדאד עבדאלקאדר מתאר את מצב הריסות הבתים בקלנסווה, מראיין את ראש העירייה ומהנדס העיר ומנסה להבין מדוע המדינה הורסת בתים בעוד היא לא מאשרת תכניות מתאר שנים רבות.

אכזבה משותפת – שיח האכזבה מפועלן של המפלגות הערביות השתלט על הדיון הפוליטי בחברה הפלסטינית. השיח הקצין לקראת הבחירות, מקטב ובעיקר יוצר שני מחנות – של מצביעים ושל מחרימים.

הנוער למען האקלים – הפגנה של הנוער בישראל בדרישה שהמדינה תעבור לשימוש באנרגיות מתחדשות ושמשרד החינוך ישלב למידה על משבר האקלים בתכנית הלימודים.

מחאה נגד שיטור יתר כלפי העדה האתיופית – בהפגנה נגד אלימות שוטרים כלפי יוצאי העדה האתיופית, שהתקיימה ב-30/1/2019 במרכז ת"א, השתתפו אלפי אנשים שחסמו את נתיבי איילון.

אינטרס מנוגד– האם ראוי שמנהל העבודה באתר בנייה יישא באחריות פלילית במקרה של תאונה באתר? ולמה המדינה לא מוכנה למנות פונקציה אחרת שתהיה האחראית על הבטיחות?

דורשים חלופת מעצר לפעילי הרווחה – פעולת מחאה מול ביתה של שרת המשפטים, נגד מעצרם הממושך לפני משפט (כבר חצי שנה), של מי שכונו "לוחמי הסחר בילדים".

הזכותון המצולם למפגין – סדרת סרטים בהפקת הטלוויזיה החברתית והאגודה לזכויות האזרח, המציגים את כל המידע הנחוץ לפעיל החברתי – מה מותר ואסור למשטרה לדרוש ממארגני הפגנות? מתי ולמה מותר לעצור מפגין? מה הבדל בין מעצר לעיכוב? ושאלות רבות נוספות שתשובותיהן ישנו את התמונה כולה.