יום שלישי   28-03-2017

עכשיו בשידור 

רשימת הכתבות המשודרות »

התנצלות בשם חסיד אומות עולם: היער שנטעה קק"ל לזכרו של חסיד אומות העולם באסטיאן יאן אדר מכסה על חורבות בית נתיף, אשר תושביו גורשו ב-48. בנו אריק, הגיע להתנצל על עיוות הצדק שנעשה בשם משפחתו.

עם הפנים לקהילה, האמנם? התכנית "עם הפנים לקהילה" של משרד הרווחה מיועדת למניעת הוצאת ילדים מביתם לפנימיות או אומנה. אך נוצר מצב בו גורלו של ילד בסיכון תלוי בראש ובראשונה במקום מגוריו.

לפתוח את השוהדא, לסגור את ההתנחלות: לציון 23 שנים לטבח שביצע ברוך גולדשטיין, התקיימה הפגנה בחברון בדרישה לפתוח את רחוב השוהדא ולהוציא את ההתנחלות מלב העיר. לילה לפני ההפגנה, חיילים נשלחו לאיים על שני פעילים פלסטינים.

מורות היל"ה דורשות העסקה ישירה: מורות ומורי הקבלן הגיעו להפגין מול ביתו של שר החינוך בנט במחאה על הזכויות הנשללות מהם כעובדי קבלן ובדרישה לרצף תעסוקתי ובטחון תעסוקתי.

הסכסוך הגדול והציבור הקטן: האם לציבור אכפת ממה שקורה בשטחים? משאל בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני: איך הסיכסוך הגדול פוגש את הציבור ברחוב ומה דעתו עליו?

רוקדות בדרך להעסקה ישירה: עשרות פעילות ופעילים למען העסקה ישירה יחד עם עובדי שמירה וניקיון של קניוני עזריאלי פצחו בריקוד מחאה ברחבת הכניסה של קניון עזריאלי בת"א.

לא מפחדות מפמיניזם: למה המילה "פמיניזם" עדיין נחשבת מילת גנאי? ולמה התנועה הפמיניסטית מהווה איום? איפה המאבק הפמיניסטי נוגע בחייהן של נשים שונות, ברחוב ובחוג למגדר? משאל מיוחד לרגל יום האשה הבינלאומי.

מי האוכלוסיה הכי ענייה בישראל? בישראל קיים עוני בקבוצות אוכלוסייה שונות ברחבי בארץ. איזו קבוצה נתפשת בעיני הציבור כענייה ביותר? ומהי התפישה באקדמיה לגבי זהות הקבוצות העניות בישראל?

איך אנשים מגיעים לעוני? אנשים נקלעים למשבר של עוני בעקבות סיבות אישיות, חברתיות ומדינתיות. מהן הדעות בציבור לעומת התפישה האקדמית לגבי הגורמים לעוני?

למה אנשים נשארים עניים? לפי הביטוח הלאומי רק שליש מהעניים מצליחים לצאת מעוני, כלומר שני שליש נשארים בעוני. מהן הדעות בציבור לעומת התפישה האקדמית לגבי הסיבות להישארות בעוני?

מה הפתרון לעוני? קיים מגוון הצעות בחברה לגבי הפתרונות האפשריים ודרכי ההתמודדות עם העוני. מהן הדעות בציבור לעומת התפישה האקדמית לגבי האפשרויות לפתור את בעיית העוני?

באתר הבנייה העסקים כרגיל : נפצע קשה פועל בניין כבן 30 לאחר שנפל מהקומה התשיעית  אל השביעית באתר בנייה ברח' נווה יהושע 15 ברמת גן. יום לאחר התאונה צוות הטלוויזיה החברתית הגיע למקום לברר מה הוביל לתוצאות הקשות, אך מנהלי הפרויקט סירבו לספק תשובות לגבי התאונה. על פי החוק מחויב מנהל הבטיחות התעסוקתית להוציא צו להפסקת העבודות באתר בנייה בו התרחשה תאונה קטלנית או קשה, למשך 2 ימי עבודה לפחות. למרות זאת, העבודה באתר של קבוצת אורתם-מליבו נמשכה ללא מפריע.

שוברות את החומה בינינו: את יום האישה הבינלאומי ציינו בבית ג'אלה נשים ישראליות ופלסטיניות בשבירת חומה סימבולית ביניהן. באירוע התקיים פאנל בהשתתפות חברות פורום המשפחות השכולות הישראלי פלסטיני למען שלום ופיוס, הנשים ציירו גרפיטי על דגם של חומת ההפרדה ושברו אותה, ולבסוף צעדו יחד לאורך חומת ההפרדה, שם הדליקו נר לזכר אלו שאיבדו את חייהם בסכסוך. בין הנואמות הייתה סוהא אבו-חד'יר, אמו של הנער מוחמד אבו חד'יר משועפאט, שנחטף, נרצח וגופתו נשרפה בידי יהודים ביולי 2014.

סיור בחברון- מחיים משותפים לשליטה וכאוס: סיור בעיר חברון עם הישאם שרבת (הועדה להגנה על חברון), בו הוא מספר על עברה ההיסטורי של חברון ומציג את נרטיב החיים בעיר - מחיים משותפים עד לשליטה מגבילה ומסוכנת באוכלוסייה הפלסטינית. הישאם סוקר את המצב בחברון בזמן הסכמי אוסלו, הטבח במערת המכפלה ומדבר על המציאות הנוכחית בין המתנחלים לפלסטינים.

הקרבנות הלא יהודיים של המשטר הנאצי: הטלאי הצהוב הוא חלק בלתי נפרד מהזהות היהודית-לאומית ומעברנו הקורבני מתקופת השואה, אך לצד השואה של היהודים, נרצחו באותה התקופה מיליוני אזרחים נוספים מקבוצות שונות, על ידי המשטר הנאצי. גם הם נשאו טלאי לצורך סימון, וגם הם הושמו במחנות ריכוז והשמדה. מה אנו יודעים על אותם קורבנות ומדוע מערכת החינוך והמוסדות ללימודי השואה ממעיטים לעסוק בקורבנות אלו?

עצוב בעיצוב – שביתת מרצים במכון הטכנולוגי: ביום שני, ה-20/03/2017, סטונדטים במכון הטכנולוגי חולון החליטו לערוך הפגנה לאחר שלימודיהם לא התקיימו כסדרם במשך שלושה שבועות. זאת עקב שביתת המרצים מן החוץ במכון, שדורשים שינוי בתנאי העסקתם כפי שקיבלו מרצי החוץ בשנקר, האקדמית ובשבוע שעבר גם בעמק יזראעל.

לוח שידורים

 

א ב ג ד ה ו ש
09:30 רדיו כל השלום פינה בתוכנית הבוקר של תמי מולד חיו   10:30 ערוץ 98 מהדורת "סדר חברתי" ומבחר כתבות        
  22:30 ערוץ 98 מהדורת "סדר חברתי" ומבחר כתבות     20:00 ערוץ 98 מהדורת "סדר חברתי" ומבחר כתבות 20:30 ערוץ 98 מהדורת "סדר חברתי" ומבחר כתבות  
17:00 עד הבוקר - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי 17:00 עד הבוקר - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי 17:00 עד הבוקר - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי 17:00 עד הבוקר - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי 17:00 עד הבוקר - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי מהבוקר ועד הלילה - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי מהבוקר ועד הלילה - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי