יום שלישי   25-07-2017

עכשיו בשידור 

רשימת הכתבות המשודרות » Available in English

בכל ערב, החל מהשעה 17:00 ועד ל 8:00 בבוקר, ובסופי שבוע מיום ה' בשעה 17:00 ועד ליום א' בבוקר, ישודרו באתר הטלוויזיה החברתית כתבות חדשות בשידור מחזורי. הערב ישודרו הכתבות הבאות:

פרלמנט שוודיה מארח את משט הנשים לעזה: כשמונה חודשים לאחר שסיימו את משט הסולידריות מברצלונה לעזה, התכנסו נשות המשט בפרלמנט השוודי, והציגו את מצב תושבי עזה, ובפרט את מצבן של הנשים תחת המצור

סרבנות או קרבי- מהי הבחירה הפמיניסטית? האם פמיניזם משמעו מתן הזדמנות שווה לנשים לפעול בתוך המערכת הצבאית? או שפמיניזם צריך לפרק את מוקדי הכוח הגבריים מבחוץ ולהציע אלטרנטיבה אזרחית כדי להשיג שוויון בין נשים לגברים? עתליה בן אבא היא סרבנית מצפון, תמר שולב מתגייסת לשירות קרבי בקרקל. שתיהן נפגשו לשוחח על הקשר בין הבחירה שלהן לפמיניזם.

האם שתי מדינות הוא פתרון בר ישום? האם פתרון שתי המדינות עדיין ישים? מה יכול לגרום לאימוצו? מהן האלטרנטיבות? פאנל בהשתתפות פרופ' סרי נוסייבה, מירון רפפורט, יוסי קופרווסר, פרופ' יולי תמיר ופרופ' אילן פפה. לדבריהם המלאים בפאנל של:  אילן פפה, מירון רפפורט.

מהנוער תחל השיבה: ערות ונערים בני 13-17 לא מוכנים שישתיקו אותם, לא מוכנים שיעלימו להם את ההיסטוריה המשפחתית, ולא מוכנים שיקבעו להם את הזהות הלאומית. קבוצת צעירים פלסטינים מאום אל פחם, צאצאים למשפחות שנעקרו ב-48 מכפריהם, נפגשת בכל שבוע לשיחה בנושא זהות, דיכוי לאומי ונכבה. הם חלק מפרויקט- "עודנא"- שבנו בעברית, שעוסק בקידום ותכנון של שיבת הפליטים הפלסטינים.

חלמה להיות טייסת ועכשיו מסרבת: נועה גור גולן חלמה כילדה להיות טייסת. במקום זה היא תצהיר השבוע על סירוב מטעמי מצפון וצפויה להיכנס לכלא. צפו בה מספרת על אחיה התומכים, על פציפיזם ומדוע לא ניסתה להשתחרר דרך קב"ן.

מחנה החופש צומוד: קואליציה בין פלסטינים, ישראלים, ופעילים בינלאומיים הקימה את "מחנה החופש צומוד". הפעילים במחנה עשו עבודות על מנת לאפשר למשפחות מסארורה לחזור לבתיהן, וסיפרו כי הם לא מחכים לממשלות שיעשו שלום, אלא עושים שלום בשטח.

מה מקומה של הדת במערכת החינוך? מערכת החינוך הכתיבה לגנים ובתי ספר כי נושא מסיבות הסיום השנה יהיה ירושלים, והועברו תכנים בהם כמיהה לירושלים ושאיפה לבניית בית המקדש השלישי. יצאנו לבדוק מה דעת הציבור על תכנים דתיים במערכת החינוך החילונית?

מראה שחורה: "לחיילים שלנו יש צורך לספר מה הם ראו ומה הם עשו. השליחות והמחויבות הלאומית שלהם מתנגשת אצלם בפנים עם המשימות הלא אנושיות שהם נדרשים לבצע." ערב הקראת עדויות חיילים במשך כ-5 שעות, בו שוברים שתיקה נחושים להמשיך להציב לנו מראה שחורה מול הפרצוף.

השקת האסופה 50 לכיבוש: אירוע להשקת הספר "50 מושגים, עדויות וייצוגים של כיבוש". דיון בהשתתפות ד"ר ישי מנוחין, הסופר עודה בשאראת, פרופ' עדית זרטל, עו"ד דן יקיר, ד"ר ענת מטר ומיקי קרצמן.

השיבה שלא סופרה - ואדי פוכין - האם שיבת הפליטים הפלסטינים אפשרית? תושבי הכפר ואדי פוכין הוכיחו שכן. בשנות ה-70, לקחו עשרות משפחות את חפציהם ממחנה הפליטים א-דהיישה והסביבה ושבו לכפר ממנו גורשו.

הכרה ושיבה משני צדי הקו - אלפים השתתפו באירועים משני צדי הקו הירוק לציון הנכבה ולמען זכות השיבה של הפליטים הפלסטינים, בקריאה כי בשביל להגיע לפיוס בין שני העמים חייבים להכיר בעוול שנעשה.

מסר של אור ותקווה לעזה: בסולידריות עם תושבי עזה, אשר נמצאים בחשכה, ניסו פעילים ופעילות לשלוח מסר של אור ותקווה לעזתים, שבימים אלו ישראל החלה לצמצם עוד יותר את הקצאת החשמל בעבורם.

דם אחיותינו אינו הפקר - "חיי נשים הפקר ודמן מותר, ומישהו צריך לשלם מחיר על אזלת היד הזאת". מתחילת 2017 נרצחו 17 נשים על רקע מגדרי, מתוכן 4 בשבוע החולף. מאות הפגינו בשישה מוקדים בארץ.

יש פינוי, אין פתרון- בספטמבר צפוי להיסגר מרכז הקליטה במבשרת ציון. במרכז שוהים כ-700 חברי הקהילה האתיופית שמרביתם נמצאים ללא פתרון דיור חלופי. עשרות מהשוהים במרכז הקליטה הגיעו אל מול משכן הכנסת והפגינו נגד סגירת מרכז הקליטה והמעבר למרכזי קליטה חלופיים.

המצפון שלך הוא פלא- נועה גור גולן התייצבה בלשכת הגיוס והצהירה על סירוב מטעמי מצפון, אך נשפטה בינתיים לחמישה ימי מחבוש. משפחתה ורשת הליווי "מסרבות" הגיעו לתמוך בה ובהחלטתה.

לוח שידורים

 

א ב ג ד ה ו ש
09:30 רדיו כל השלום פינה בתוכנית הבוקר של תמי מולד חיו   10:30 ערוץ 98 מהדורת "סדר חברתי" ומבחר כתבות        
  22:30 ערוץ 98 מהדורת "סדר חברתי" ומבחר כתבות     20:00 ערוץ 98 מהדורת "סדר חברתי" ומבחר כתבות 20:30 ערוץ 98 מהדורת "סדר חברתי" ומבחר כתבות  
17:00 עד הבוקר - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי 17:00 עד הבוקר - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי 17:00 עד הבוקר - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי 17:00 עד הבוקר - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי 17:00 עד הבוקר - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי מהבוקר ועד הלילה - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי מהבוקר ועד הלילה - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי