יום שבת   23-09-2017

עכשיו בשידור 

רשימת הכתבות המשודרות » Available in English

בכל ערב, החל מהשעה 17:00 ועד ל 8:00 בבוקר, ובסופי שבוע מיום ה' בשעה 17:00 ועד ליום א' בבוקר, ישודרו באתר הטלוויזיה החברתית כתבות חדשות בשידור מחזורי. הערב ישודרו הכתבות הבאות:

סרבנות או קרבי- מהי הבחירה הפמיניסטית? האם פמיניזם משמעו מתן הזדמנות שווה לנשים לפעול בתוך המערכת הצבאית? או שפמיניזם צריך לפרק את מוקדי הכוח הגבריים מבחוץ ולהציע אלטרנטיבה אזרחית כדי להשיג שוויון בין נשים לגברים? עתליה בן אבא היא סרבנית מצפון, תמר שולב מתגייסת לשירות קרבי בקרקל. שתיהן נפגשו לשוחח על הקשר בין הבחירה שלהן לפמיניזם.

השיבה שלא סופרה - ואדי פוכין - האם שיבת הפליטים הפלסטינים אפשרית? תושבי הכפר ואדי פוכין הוכיחו שכן. בשנות ה-70, לקחו עשרות משפחות את חפציהם ממחנה הפליטים א-דהיישה והסביבה ושבו לכפר ממנו גורשו.

מסר של אור ותקווה לעזה: בסולידריות עם תושבי עזה, אשר נמצאים בחשכה, ניסו פעילים ופעילות לשלוח מסר של אור ותקווה לעזתים, שבימים אלו ישראל החלה לצמצם עוד יותר את הקצאת החשמל בעבורם.

דם אחיותינו אינו הפקר - "חיי נשים הפקר ודמן מותר, ומישהו צריך לשלם מחיר על אזלת היד הזאת". מתחילת 2017 נרצחו 17 נשים על רקע מגדרי, מתוכן 4 בשבוע החולף. מאות הפגינו בשישה מוקדים בארץ.

יש פינוי, אין פתרון- בספטמבר צפוי להיסגר מרכז הקליטה במבשרת ציון. במרכז שוהים כ-700 חברי הקהילה האתיופית שמרביתם נמצאים ללא פתרון דיור חלופי. עשרות מהשוהים במרכז הקליטה הגיעו אל מול משכן הכנסת והפגינו נגד סגירת מרכז הקליטה והמעבר למרכזי קליטה חלופיים.

המצפון שלך הוא פלא- נועה גור גולן התייצבה בלשכת הגיוס והצהירה על סירוב מטעמי מצפון, אך נשפטה בינתיים לחמישה ימי מחבוש. משפחתה ורשת הליווי "מסרבות" הגיעו לתמוך בה ובהחלטתה.

גאים לאמץ- "יש מורכבות באימוץ, אבל המורכבות לא קשורה לזהות המינית של ההורים". אלפים הפגינו במחאה על הודעת המדינה לבג"צ כי לא תאפשר לזוגות שאינם סטרייטים לאמץ ילדים בטענה שמשפחות חד מיניות הן חריגות ועלולות להעמיס מטען נוסף על הילד.

שפה רשמית? לא בתחבורה ציבורית- תמוה שהמדינה מצליחה לתרגם מערבית מסמכים הקשורים לענייני ביטחון ומודיעין, אך כשמדובר בלתרגם לערבית שילוט כמו "קו 42 יגיע בעוד עשר דקות" היא לפתע כושלת, מתעכבת ומציגה תירוצים. צפו בדיון בכנסת שעסק בתרגום והנגשת התחבורה הציבורית לחברה הערבית. הדיון התקיים במסגרת יום השפה הערבית בכנסת.

מה מסמל עבורך הקו הירוק? מהו הקו הירוק, ומה הוא מסמל עבורך? האם הקו הירוק נשכח מתודעתנו? יצאנו לבדוק מה חושב הציבור על הקו הירוק ושמענו על גבולות, כיבוש והפרדה.

די לממשלת הדחפורים- די להריסת הבתים- מאות מפגינים/ות קראו לשר אורי אריאל לפרק את הרשות להתיישבות בדואית, לפטר את המנכ"ל יאיר מעיין בשל התבטאויותיו הגזעניות ולעצור לאלתר את הריסות הבתים.

הדס טל – מסרבת - אחותה התאומה התגייסה לצה"ל ואילו היא החליטה לסרב להתגייס ולהצהיר על זה בגדול. הדס טל צפויה להתייצב בבקו"ם ביום שני הקרוב (7/8/2017) וכנראה שתשלח לכלא בגין סירובה. היא מקבלת תמיכה מלאה מההורים, שלדבריה הם כבר לגמרי חלק מהמאבק שלה. צפו בראיון אישי עם הדס בו היא מנמקת את הסיבות שהביאו אותה לסרב להתגייס. 

מתנגדת לכיבוש ומסרבת להתגייס- "הדס תמיד הייתה דג ששוחה לפי המצפן שלו ולא עם הזרם, והמצפן שלה הוביל אותה למעשה האמיץ הזה". כך אמר השבוע בכניסה ללשכת הגיוס אביה של הסרבנית הדס טל, אשר הצהירה על סירובה מטעמים של התנגדות לכיבוש.

מי מפחד מהקו הירוק? - הקו הירוק הוא למעשה הגבול של מדינת ישראל לפי הסכמי שביתת הנשק משנת 49'. אז מדוע ישנו בלבול וחוסר ידע אודותיו? בראש ובראשונה חשוב להסתכל על מערכת החינוך הישראלית, אולי המערכת המשמעותית ביותר לעיצוב התודעה הפרטית או הקולקטיבית שלנו.

נשים הן לא מוצר צריכה - שנתיים חלפו ממותה של ג'סיקה, אשה בזנות שהתאבדה בבית הבושת בו היא גרה במשך חמש-עשרה שנים ונוצלה על-ידי עשרות צרכני זנות מדי יום. לזכרה ולזכרן של חמישים ותשע נשים נוספות בזנות שמתו בשנים האחרונות, ובסימן המעבר בקריאה טרומית של חוק הפללת הלקוח - נערכה צעדה ועצרת לזכרון ולמאבק בתופעת הזנות.

נאחזים בקו הירוק - מצד אחד ישראל שומרת על הקו הירוק, כדי למנוע מפלסטינים לעבור אותו ומצד שני היא מטשטשת אותו כדי לאפשר הקמת התנחלויות בתוכו. אחרי הפרק הראשון, שתיאר את טשטוש ואף העלמת הקו הירוק במערכת החינוך, בדקנו מה חושבים הפלסטינים על הקו הירוק, מה חשיבותו בקרב ההנהגה הפלסטינית ולמה הקו הזה כה חשוב לארגוני שלום ציוניים.

הבנאליות של ההסתה - מה תפקידה של התקשורת בהסתה פוליטית? האם היא שמאלנית, או שמא שופר של השלטון? כנס שהתקיים בכנסת עסק בתפקיד אותו ממלאת התקשורת בהסתה נגד ציבורים בישראל.

המשלוח שלא היית רוצה לקבל - פעילי אנונימוס ותנו לחיות לחיות הקימו באשדוד מיצג כדי להמחיש את הסבל וההתעללות שעוברים עגלים וטלאים במסע הארוך והמייסר מהשדות של אוסטרליה ועד המוות בישראל.

לוח שידורים

 

א ב ג ד ה ו ש
09:30 רדיו כל השלום פינה בתוכנית הבוקר של תמי מולד חיו   10:30 ערוץ 98 מהדורת "סדר חברתי" ומבחר כתבות        
  22:30 ערוץ 98 מהדורת "סדר חברתי" ומבחר כתבות     20:00 ערוץ 98 מהדורת "סדר חברתי" ומבחר כתבות 20:30 ערוץ 98 מהדורת "סדר חברתי" ומבחר כתבות  
17:00 עד הבוקר - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי 17:00 עד הבוקר - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי 17:00 עד הבוקר - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי 17:00 עד הבוקר - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי 17:00 עד הבוקר - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי מהבוקר ועד הלילה - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי מהבוקר ועד הלילה - רצף כתבות אקטואליה בשידור מחזורי