יום ראשון   29-03-2020
עדכון חדשות |

: עצרת להסדרת פינוי הזבל ממחנה פליטים שועפאט

מדינה נכתב על ידי

ועדת החירום של מחנה פליטים שועפאט והועד נגד הגדר מזמינים פעילות ופעילים לעצרת מחאה במחנה. נפגין נגד אי פינוי הזבל וההזנחה הממושכת של המחנה מצד עיריית ירושלים. כפי שראינו בסיור ההזדהות מוקדם יותר השנה, המחנה מוצף בהרים של זבל שאינם מפונים בטענה שסמטאותיה הצרות של השכונה אינן מותאמות למעבר של משאיות הזבל (דבר שנמצא גם הוא תחת אחריותה של העירייה). גם מכולות הזבל הממוקמות ברחובות ראשיים ורחבים אינם מפונים בסדירות הנדרשת והקבועה בהגדרות המכרז האיזורי. תקציב העירייה לאיסוף אשפה במחנה, על כל תושבת ותושב, הוא כחמישית מהתקציב לשכונות במערב העיר. הזבל נערם במחנה הצפוף ונשרף בתוכו ומהווה בעיה תברואתית חמורה, סכנה בריאותית ופגיעה ישירה באיכות חייהם של תושבי המחנה.

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה

לתושבי מחנה הפליטים נמאס מהצהרותיה הריקות של העירייה ומהזנחת איכות חייהם. ביום שישי ה-12/6 בשעה 12:00 הם מזמינים פעילות ופעילים להצטרף אליהם לעצרת מחאה בסמוך למחסום שבכניסה למחנה הפליטים שועפט. בה יבהירו לראש העיר ניר ברקת ועמיתיו שדיבורים לא מספיקים, שהגיע הזמן לנקוט בצעדים ממשיים, שהתחמקות ממושכת כזאת מאחריות לא תיתכן ועל מנת לשים קץ להתחמקות העירייה מאחריותה כלפי תושביה ולהסדרה מיידית של פינוי הזבל ממחנה הפליטים שועפאט.

עצרת המחאה תתקיים מחוץ למחנה הפליטים שועפאט, במעגל התנועה שבסמוך למחסום הולכי הרגל. בתחילת העצרת, לפני תחילת ההפגנה, תתקיים תפילה של תושבי מחנה הפליטים ומארחינו להפגנה.

הסעה: הסעה תצא מגן הפעמון אל מקום ההפגנה, חובה להרשם כדי להבטיח מקום בהסעה. נפגש בשעה 11:15 בגן הפעמון.

מארגני האירוע מוסרים שישמחו להשתתפות של כ-20 ש"ח מכל אחת. (ניתן גם להגיע עצמאית)

פיזור: ההסעה תסע חזרה לגן הפעמון בערך בשעה 14:00, מי שמעוניין או מעוניינת, ניתן יהיה להמשיך להפגנה בשייח' ג'ראח.

לאירוע בפייסבוק

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו תגובה אחת באתר

  1. אהרון חושב 26 ביוני, 2015  בשעה 18:57

    אולי נשלם להם גם פרוטקשן ולא רק ננקה להם??

  כתבות ווידאו שחבל לפספס